Jump to content

Проблем с датчика за външна температура


nikolaicm

Recommended Posts

Здравейте, след направен ремонт на главите на а6с5 авант, датчика за външна температура показва нереални градуси.Моля, ако някой е имал подобен проблем и го е решил да пише или ако някой знае как да се оправи също.Другият ми въпрос е : електрическата перка за охлаждане се включва веднага след стартирането на двигателя ,дали това е след като датчика дава грешна температура?Това се случва рядко, но все пак!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

перката се включва само ако темп на антифриза се повиши / сигнал от реле температурно на двигателя/, по вероятно в електрониката е проблема

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря,разбрах.А може ли това реле за температура да е виновно?Ако при загасяне на двигателя контактите му остават включени и след запалването да се включва перката.Ако може да ми кажете къде се намира това реле за да го проверя!

Благодаря предварително!

Редактирано от nikolaicm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Самият датчик няма как да е сменен,но това за показанията от целзий във фаренхайт е напълно възможно.Ако действително показанията са във фаренхайт,дали от някъде могат да се сменят тези показания?

Редактирано от nikolaicm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, стигнах до следното заключение. Най вероятно майстора  при сглабянето е разменил някой кабел(букса) и затова да се получава тази аномалия.Ако някой знае нещо по въпроса,ще помоля да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, nikolaicm написа:

Ако действително показанията са във фаренхайт,дали от някъде могат да се сменят тези показания?

От управлението на климатроника. Комбинацията за обръщане на единиците целзии/фаренхайт е бутона за циркулацията в купето + temp +

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.06.2021 г. at 22:31, nikolaicm написа:

Другият ми въпрос е : електрическата перка за охлаждане се включва веднага след стартирането на двигателя ,дали това е след като датчика дава грешна температура?

Датчика за външната температура няма бизнес с охлаждащия вентилатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, показанията са си били в целзий,не се нормализираха.Явно някой кабел(букса) е разменен.Утре ще пробвам да ги обърна във фаренхайт и после пак в целзий, за да видя при смяната дали няма да се нормализира стойността.Почвам да се съмнявам в електрониката,макар преди ремонта да нямах такива проблеми.Задължително ще пиша!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, обърнах градусите,но нищо не става.Явно ще ходя при майстора, за да го питам кои кабели е разкачал.Ако някой все пак се сети нещо, да пише.Ще му бъда изключително благодарен.

Ако пък аз направя нещо, ще споделя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, проблемът е решен.Кабелът на датчика трябва да е захванат за едни пластмасови скоби,но при мен явно са се счупили и майстора е хванал кабела към купето със свински опашки.Съответно кабелът се влияе и от температурата на купето и от там дава грешни показания.

Надявам се, че съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е че си отстранил проблема, но няма как това да е била причината - самия кабел на датчика да се е влиял от температурата. Струва ми се много по-възможно просто да е имало лош контакт при буксата. Иначе кабел трябва да го нагрееш до червено за да си измени параметрите.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не знам,но факт,че след като махнах опашките и го оставих висящ и започна да показва реалната температура.А може и като съм размърдал кабела ,ако е имало лоша връзка да се е оправил.Ако почне пак да дава грешни показания, значи е било лоша връзка.Като покарам известно време, ще си покаже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...