Jump to content

Ауди А5 3.0tdi или Ауди ТТ 2.0tdi


Recommended Posts

Кай честно... Кажи речи едното няма нищо общо с другото освен по емблемата. Накратко няма как да се даде адекватно мнение без да има малко повече информация. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако търсиш по-евтината поддръжка, ТТ-то. Ако искаш да превозваш нещо повече от две торби и половин куфар, А5-цата

Редактирано от batinka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
On 6/21/2021 at 9:19 PM, Aleks67 said:

Това, ако е анкета гласувам за А5цата... Ако не е, за какво основно ще се ползва возилото?

За първа кола на момиче. Интересувам се от това коя се чупи по-малко и според вас коя е по-добре като характеристика

On 6/21/2021 at 9:37 PM, P_PETKOV said:

Кай честно... Кажи речи едното няма нищо общо с другото освен по емблемата. Накратко няма как да се даде адекватно мнение без да има малко повече информация. 

Като цяло искам Ауди, но тези двете ме привличат най-много като визия и че не са големи, но са бързи. Просто не знам кое няма да ми прави много проблеми. Инече знам че нямат нищо общо 

Редактирано от Milena123
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едната е с има няма половин метър по-дълга от другата.

А5-тицата е с по-голям мотор, най-вероятно и гуми и т.н. и ще е с по-високи разходи за поддръжка и гориво съответно, но пък е и много по-практична от ТТ-то.

Визията е субективна вече, но са различен клас коли като цяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Значи по-добре A5 отколкото ТТ. Аз искам да е tiptronic това не означава ли ще ще харчи по-малко 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е по-добре, ти си прецени.

Типтроник или не, няма как 3.0 да харчи по-малко от 2.0.

И защо държиш да е типтроник и знаеш ли какво е типтроник въобще?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудо на чудесата ..., 3.0 tdi за първа кола и то на момиче... 3.0 tdi не трябва да се взема ако разходите за гориво и за обслужване имат някакво значение. Поинтересувайте се , колко струва смяна на ангренажна верига на тоя двигател...))) Автоматик от тези години , не харчи по- малко от ръчна кутия...,като все пак има го казвам с тази условност ,че при карането на кола с ръчка има и някакво значение стила на каране... не може да караш на 3 к оборота на 3 скорост и да очакваш,че е икономично. И двете коли според мен не са подходящи за първа кола. ТТ освен ,че е нефункционална , непрактична и т.н. не е и често срещан модел..Това има значение примерно ,ако ви се наложи да търсите предна или задна броня от автоморга (все пак на тази кола ще се учите да паркирате))) А5 е твърде голяма кола за млад шофьор , дама. Тегаво ще е из града паркиране и т.н.  Изборът ви се свежда до А3. 1.6 tdi и 1.9 tdi ще ви вършат отлична работа. Ако толкова държите да е по- бърза може и 2.0 tdi. Aко ще е А3 и се държи на автоматик , само мотора 2.0 tdi e вариант с доказуемо обслужване на автоматика през годините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както изказах предпочитание, стига да е финансово поносимо, А5 си е автомобил, ТТто е сапунерка с 4 колела. Виж, ако е оранжева може и да мине за роудстър... И умната! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, quаttro написа:

Ауди с автоматик от тези години е dsg, което си е доказано скъпо и ненадеждно главоболие. Здравите автоматици са в други марки или години. 

Колко пък да е ненадежден 6 степенния s tronic... в тая тема https://www.skoda-bg.com/forum/viewtopic.php?t=3476 са писали само собственици

Само си му сменят маслото и си карат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, quаttro написа:

Ауди с автоматик от тези години е dsg, което си е доказано скъпо и ненадеждно главоболие. Здравите автоматици са в други марки или години. 

 

В първите години от производството на А4/5 B8 3.0TDI се  куплира с 6 степенния типтроник ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз знам, но става дума само за 2008г и са предимно А4ки. 

А5 май не съм виждал с тип. 

 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и 2009-та за 2010 нямам идея.

А5 също има с типтроник ся дали се намират бали го.

 

Ако се доверим на wiki типтроник е ималко само за купето с 3.0TDI ;)

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момата да взема едно А3 2.0тди 140/170кс автомат било то с две или пет врати и да си свирка. 

Ако толкова иска А5 да го вземе с 2.0тди.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 6/21/2021 at 9:37 PM, P_PETKOV said:

Кай честно... Кажи речи едното няма нищо общо с другото освен по емблемата. Накратко няма как да се даде адекватно мнение без да има малко повече информация. 

Като цяло искам Ауди, но тези двете ме привличат най-много като визия и че не са големи, но са бързи. Просто не знам кое няма да ми прави много проблеми. Инече знам че нямат нищо общо 

Не харесва А3 много е запалена по коли и разбира от тях, но много иска А5, защото ѝ харесва това че е бърза и практична. Просто много хора Аа на мнение че се чупят много 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Така е, но 239 к.с не мисля че са малко за кажем че е бавна А5 цата

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм казал, че е бавна - повече от достатъчни са, за да се придвижи човек от т. А до т. Б, да изпревари колона на двулентов път или да поддържа с лекота 150 км./час на магистралата, т.е. удобна кола за дълги пътувания, без реални “спортни” амбиции и възможности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Да но ме интересува дали ще се чупи много или в нормата

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Когато нещо се счупи веднага ще го оправя въпроса е да не ми се чупи всяка седмица 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, BECKO написа:

Не съм казал, че е бавна - повече от достатъчни са, за да се придвижи човек от т. А до т. Б, да изпревари колона на двулентов път или да поддържа с лекота 150 км./час на магистралата, т.е. удобна кола за дълги пътувания, без реални “спортни” амбиции и възможности.

Тва и за 2.0 тди 140 кс важи. 

 

Тея субективни стойности кое е бързо или не са си лично твои и няма как някой да се съобразява с тях. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...