Jump to content

ESP странен проблем


Venko_1

Recommended Posts

Здравейте Колеги,

 

Нов съм във форума и моля за помощ. От няколко месеца съм горд собственик на А2 1.4i. Колата е ок с изключение на един досаден проблем- рядко - най-често на дълъг път от самосебе си се задейства ABS помпата няколко пъти заедно с индикацията за ESP и след това звуков сигнал и червен знак за проблем със спирачките+ ESP+ ABS лампи светят постоянно. След като изгася двигателя и запаля отново - всичко е както трябва без никакви лампи и индикации. Проблемът се задълбочава с това, че липсва записана грешка при диагностика - пробвах без да гася двигателя с наличен проблем да закача - и пак не дава грешка (пробвано с различни диагностики). Предположих, че е от датчика за ъгъла на завиване във волана- отворих го - всичко изглежда ок. Моля за някакви предположения и насоки. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Venko_1 

ето това е сайта, от който ти споменах в другата тема, че си купих сензора.

 

https://www.cars4u.bg/

 

Сензора го търсих по номер на частта. Мойто Ауди е с два сензора, по-новите са с един - комбиниран. Не знам твойто как е. Препоръчвам да го свалиш, да му запишеш номера и да търсиш по номер на частта. Ако искаш, пиши на лични за повече инфо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

 Един англичанин обясни, че е изследвал проблема в дълбочина и е остановил, че се появяват микро пукнатини в спойките на електронните компоненти на Yaw сензора-  като се презапоят всичко се оправя. Отворих моя счупения, нагрях го до 200 градуса с пистолет за горещ въздух и всичко се оправи- сензора работи както трябва ( сега си имам два за разерва:)) Благодаря отново!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сензорът на мойто Ауди е между двете седалки, зад скоростния лост. На практика под таблото с касетофона и духалките. Само че аз съм с два сензора. По-новите са с комбиниран сензор (само един).

За ABS и ESP е сензорът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок мерси.

На 19.07.2021 г. at 13:38, dirtybich написа:

Сензорът на мойто Ауди е между двете седалки, зад скоростния лост. На практика под таблото с касетофона и духалките. Само че аз съм с два сензора. По-новите са с комбиниран сензор (само един).

За ABS и ESP е сензорът.

Диагностиката даваше ли грешка на сензора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@aiskrov Да. Странното е, обаче, че го показа на мойта диагностика, а на диагностиката в сервиза - не. 

 

 

Test1.jpg

Редактирано от dirtybich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...