Jump to content

Проблем с предни амортисьори на Ауди А3 8p


Antony CH

Recommended Posts

Здравейте,

Реших да сменя предните амортисьори и закупих нови по номер на рама, като отделно, записах и номера, който е на старите за сравнение.

При опит за поставяне обаче, новите са с 2-3см. по-дълги и пружината остава хлабава. Поръчах на още два производителя, но размера и на тях е същият. Номера е 1Т0 413 031 CH, а на самият метал пише - 1T0 412 106 A (но такъв номер никъде не излиза). 

Сменял ли е някой предни амортисьори, имал ли е такъв проблем, ако е имал от умора на пружината ли е било и ако не, какъв модел и номер е ползвал?

Благодаря! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странен проблем. Принципно има доста хора, които слагат по-къси(спортни) пружини на оригиналните амортисьори и не стоят хлабави, просто колата става по-ниска. Аз съм сменял предни амортисьори и не съм имал подобен проблем. Аз също ги взимах по номер на рама и номерата на самите амортисьори съвпадаха, стари с нови, както при теб. И фабричните, и тези които сложих впоследствие бяха SACHS. 

Пружините ти оригинални ли са? Колата стои ли по-ниска от нормалното?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Публикувано (Редактирано)

 

След 3 седмични проблеми, накрая всичко е ОК.

По номер на рама, автомобила излиза, че еквивалент на оригинални амортисьори е модел на Каяба с номер 335808. Обаче са с 2см. по-дълги от оригиналните, които са монтирани на колата. Пружината по каталог ги дава, че са 25,5см. и имаше съмнение, че се е смачкала, но при измерване беше 25,3см,ч., което не е проблем. Започва едно търсене и звънене къде ли не, но навсякъде дава, че за този модел, това са амортисьорите, като на Закс и Боге, отново излизат със същия размер - 56см. 
Съвсем случайно, попаднах на модел на Монро, който е 53,7см., или точно, което ми трябваше и колата заспа! 
Как е възможно такава генерална грешка във всички програми и каталози да има?!?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...