Jump to content

Проблем с климатика


i_p_i

Recommended Posts

Здравейте,

От две-три години имам следния проблем с климатика на B6 -ца: При продължително движение /повече от час/ с над 120 км/ч, климатикът отказва и от вентилацията си духа топъл въздух. При понижение на скоростта под 90 км/ч климатикът се задайства и започва да духа студено. Това е съпроводено с рязко увеличава на шума от вентилаторите, което може да се  обясни с увеличаването на плътността на въздуха с поножението на температурата му, но странноното е, че става изключително рязко.

При увеличение на скоростта след минута-две, проблемът отново се появява.

При движение с по-ниска скорост, климатикът си работи нормално.

Преди месец минах при майстор, който профилактира климатика, допълни фреон и се надявах това да премахне проблема, но вчера, при връщане от Пловдив, климатикът отново отказа, като намалих скоростта на 90 се включи, след ускорение поработи две минути и изключи и при влизане в София си заработи нормално.

 

Моля за съвет и помощ!

 

Колата е B6, 2003 г. TDI 130 кс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, ilieff написа:

Абсолютно същите симптоми при мен (1.9 AWX) се оказа виското.

Да колега, пиши, моля, нещо повече. Как се поправя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно се движеше виското, всъщност май почти не се движеше - нямам спомен - просто го смениха и проблема се оправи.

Редактирано от ilieff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пък обратното, при ниска скорост /до около 50км/ч/ тръгва и спира (копчето екон светва и изгасва), но пък при извънградско каране работи без проблем. Сменил съм датчик за налягане, колата е B6 1.9 Tdi 2004г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@DanielVK Почисти си радиаторите отпред и виж дали работи ел. перка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да проверя перката дали работи правилно, защото когато запаля колата, перката започва да се върти на ниски обороти. Минава известно време (2-3 мин) вдига оборотите и спира да се върти? Радиатора ми е чист визуално. Датчика за налягането е сменен с уж нов според майстора. Само този датчик ли контролира перката? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Провери си компресора колега.При мен беше същото. Оказа се разбита шайба на компресора. Смених направо  целия компресор и сега няма проблеми. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли да се смени само шайбата? Мисля да отворя кутията на компютъра да не би някое реле да прави проблеми. 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...