Jump to content

Проблем с цилиндрова глава 2.0TDI 140к.с. BPW (8 клапана)


angata

Recommended Posts

Здравейте, колата е А4 B7 2.0TDI 140к.с. BPW (8 клапана). След като колата започна да вкарва нафта в маслото се установи проблем с цилиндровата глава. Казаха ми, че фаските били станали с много големи ръбове (прикачвам снимки направени от майстора) и от там нафтата отива при маслото. Препоръча ми сервизи за цилиндрови глави в с.Енина, Кзанлък и Сливен (не му запомних името). Ествествено потърсих мнение от още няколко майстори и отговорите им силно ме озадачиха! Единият ми препоръча нова глава и да не се занимавам с глупости. Ремонта би струвал около 700-800лв. и по-добре да си взема нова някаква испансака за около 900лв. карала към 50 000км.. Втория ми каза, че трябва да се шлайфа, трети, че се нябивали някакви втулки... Като най-смислен отговор получих, че първо трябва да видя главата с каква буква е (A, B или C) и ако е А да си потърся втора употреба B или C за 300-400лв. оборудвана с валове и да се шлайфа. За съжаление не можах да видя никъде къде е обозначено A, B или C, видях само парт номера на главата 038 103 373 P. Аз съм от Пловдив и ще съм благодарен на компетентни съвети как да процедирам и препоръки за сервиз, където евентуално да се изпрати главата за ремонт. Благодаря предварително!

IMG_20210629_201137.jpg

IMG-403e96ca71834c18a76e6ce7306cf28d-V.jpg

IMG-edc2c90af3c0dbf358e7fce8f543d9ec-V.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мислиш да си караш колата по-дълго време си купи нова глава.Да има и вариант да се направят втулки в леглата на дюзите,но това е много прецизна работа.Трябва да ги изработи и набие човек,който му е ясно какво прави.Ето едно видео,за да придобиеш представа за какво става на въпрос:

https://www.youtube.com/watch?v=_T_bjwlc4fA

Редактирано от veselin velchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...