Jump to content

Годишен технически преглед по новите правила за категории


Recommended Posts

Здравейте колеги , днес тръгнах да минавам технически преглед на колата на жена ми / пежо 207 1.4 бензин/ и останах неприятно изненадан като ми казаха че колата неможе да мине преглед заради влезлите в сила нови изисквания , май като гледам поне 50-60% от автопарка в БГ няма да покрият тези изисквания . Проблемът е че свалиха стикера от стъклото на парчета , а все още е валиден до 06.07. Някой , някакви идеи за това къде евентуално може да се мине преглед за гр.Варна ? 

Редактирано от VBI
Промяна в заглавието
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 257
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Подготвяха уж документите и тъкмо да плащам и другия дето беше на компа вика немога да ти дам преглед и стикера беше вече на топка смачкан , казаха да ида утре сутринта , ще видим кво ще стане , ама питам ако някой сее сблъсквал с това вече да сподели инфо :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При прегледа техника издава протокол в който отбелязва какво отговаря и какво не, който протокол се подписва и от водача. Каква е причината за отлагане, или не преминаване на техническия преглед не е ясна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, DaGa said:

При валиден предрешен преглед да ти свалят стикера.... Ти защо седя и ги остави да го свалят ?!??
 

Дори да имаш валиден преглед за още две години в момента в който стъпиш на канала и са ти пуснати документите в системата стария преглед вече е невалиден. При отказа трябва да има протокол посочващ неизправностите и, тук не съм сигурен, срок от 3 или 7 дни да се направи втори опит ... преди спиране от движение. 

 

И, най-важното, кои са тия "нови изисквания", които не покриваш?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 дни следва да е срока за отстраняване на проблема и повторно явяване на преглед. Закона с новите изисквания е писан от хора с нулеви познания по темата, което не е нещо ново. Затова и ще има такива случаи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих късно следобед и понеже колата евро 4 стандарт трябвала да бъде около 300 нещо си а моатя показва 400 , много мрънкаха и спорихме със собственика и се поскарахме даже малко , правиха някакви "магии" и ме пуснаха със стария модел стикери . От новия модел не ми сложиха , ама вече системата им била ъпдейтвана на новите правила :( . Едното момче беше много разбрано и ми обясни , че ако съм бил минал до края на миналия месец никой не бил гледал тия щуротии , а и все още не било ясно какво точно ще бъде . Спорихме че всички без катализатори и с напомпани двигатели и коли на по 15-20 години няма да могат да минат . Щели да свалят евро стандарта на база на емисиите на които отговаря / така намекна/ и като / ако въведат тая система за забрана за паркиране в центъра тогава ще става страшно с глобите . Щурава работа , ама много колеги ще пострадат , на кой му гепили катализатора , друг пък го изтръмбушили че се разпада , така ще ни го нахакат на всички , а стимул за покупка на нова кола както в много страни в Еврона - няма :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре, нали е бензин, ако е евро 4 и не го покрива, то да ти бяха дали 2 категория или първа и да си ходиш, а те въобще са ти казали, че не може да мине?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бензин е . Проблема е че и те незнаят , каза ми системата отказва да ми даде преглед . Питам добре какво правим сега , и вдигат рамене :( нали всички такива пукнтове са лицензирани и би трябвало да имат инфо как се процедира , какви са опциите и т.н. 

Лошото е че без значение дизел,бензин , газ , метан и т.н. ще имаме проблеми със неразбориите и недообмислените глупости . Казаха ми че за камиони и автобуси това не важало :( което няма никаква логика , те взе едно не са с ДВГ :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върха на глупостта е, че едновременно категориите са разделени на година на производство на автомобила, която им е спусната по факс от Вселената и не отговаря на нищо, и заедно с тая тъпанарщина, трябва и определена норма да покрие автомобила, изобщо за да мине преглед, вместо да вкарат автомобила в група 1 и да не се допуска до централните части на големите градове. Тук вече не става въпрос за ограничаване на старите автомобили да навлизат в централните части, а някакво насилствено бракуване на голямата част от автопарка, по-стар от 2009г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някъде инфо например за Евро 4 2006г производство, бензин 2л , каква норма трябва да покрие, или директно хората се поставят пред свършен факт? Данните на автопроизводителите важат ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този случай няма ли да е най-изгодно човек да притежава 30 годишен автомобил? Хем по документи не отговаря на никаква категория, хем и според апаратурата няма да отговаря, т.е. всичко е точно?  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега в началото гаранция ще има изцепки при тези ГТП.

Моя преглед изтича на 16.07. Другата седмица ще закарам помпа-дюзата(спрян ЕГР), да видим ще ме порежат ли.

Ще пиша при мен как е минало.

 

Редактирано от paci_4444
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвет от мен недейте да чакате до края , както писах по-горе внимавай да не ви махнат стикера че тогава почва драмата . На мен ми сложиха от старите стикери , новите се заплащат допълнително от прегледа. Дано има изменения ама като гледам ще се решава от новото правителство , ако успеят да сформират такова , че с тези избори какви батаци правят и само харчат парите на данакоплатеца :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не влиза ли в сила от 12? Новите стикери ли какво беше?


Не знам за ГТП,но нови стикери има за ГО.... Едни такива сребристи , пък талона цветен като за някой луд .... Цената за стикер и талон е вдигната , печатницата си е същата.....

Това защо никой не го коментира ?!

Sent from my M2007J17G using Tapatalk


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, DaGa said:

...,но нови стикери има за ГО.... Едни такива сребристи , пък талона цветен като за някой луд .... Цената за стикер и талон е вдигната , печатницата си е същата.....

 

Въпросът е не защо са по-цветни и по-скъпи,а защо изобщо има стикери??????

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предвиждам голяма драма в следващите 2 месеца. 80% от колите няма да минат прегледа. Ще има протести.

Който има "връзки" или знае как се минава по 2рия начин да казва бързо 😂😂

Без катализатори съм... Мамка му, трябваше да мина прегледа миналия месец и се разсеях и забравих ....

Добре, че пазя тука едни катализатори, ауспухаджията ще се "радва" да ме види пак 😂😂

Днес чух, че бензин без катализатори не минава теста.

Някой да има изпреварващо инфо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера минах да премерят емисиите контролно в близкия пункт срещу малка почерпка (трябва да минавам август края). Мерят и на газ и на бензин. При мен всичко беше в нормите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.07.2021 г. at 16:46, PRR написа:

Дори да имаш валиден преглед за още две години в момента в който стъпиш на канала и са ти пуснати документите в системата стария преглед вече е невалиден. При отказа трябва да има протокол посочващ неизправностите и, тук не съм сигурен, срок от 3 или 7 дни да се направи втори опит ... преди спиране от движение. 

 

И, най-важното, кои са тия "нови изисквания", които не покриваш?

 

14 дни е срока в който трябва да отстраниш проблема и да се върнеш на същият пункт, за да довършиш прегледа.

На 3.07.2021 г. at 19:43, zhelyazA6 написа:

....

Който има "връзки" или знае как се минава по 2рия начин да казва бързо...

Не е нужно да имаш връзки... има си пунктове при които се минава без проблем. За София знам, но не вярвам и във Варна да няма такива. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 7/2/2021 at 2:00 PM, vle4ugoto said:

пежо 207 1.4 бензин

това Пежо има ли катализатор и манипулации по изпускателната система? Ако всичко си е там и не успява да мине - тогава пожелавам успях на огромна част от автопарка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...