Jump to content

Годишен технически преглед по новите правила за категории


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Манипулации няма , имах проблеми с прекъсване и смениха бубина и свещи и някви кабели ремонтираха , невярвам да се задържът дълго тези щурории , ама се чудят как да взимат парите на обикновенните хора , и не спират да горят боклуци от европа , иначе са се загрижили за колите ..... продажни политици в борба за кокала :( Европа си изчисти боклуците / старите коли / , и сега се налагат изисквания за CO2 , няма подкрепа от страна на държавата за покупка на нови автомобили и те така 

Редактирано от vle4ugoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 257
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На 2.07.2021 г. at 16:04, OvivO написа:

щом  пежо 207 1.4 бензин не може да мине, не знам за яките печки с изтърбушени дпф и кат или прави тръби как ще минават...

Просто няма да ти се вярва колко автомобили минават през сервиза и светя де що има индикации за DPF/FAP/EGR и подобни .
Масово се кара предимно градско и в комбинация с лошото гориво (еле па нафта) става топ ..
И по-нови няма да покрият нормите и ще стане весело .
Не знам защо на колегата са му спряли колата - няма такова изискване до колкото разбрах от председателя на ГТП при нас.
Ще се вписва актуалната информация  относно изгорели газове и толкова .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз минах края на май с моята печка, имам си изправен дпф, три зелени нули на екрана показваше и прашинка не извади отзад при форсирането над 3000 оборота. Не знам дали по новите правила ще мерят нещо повече като метрики. Да ми дадат по-ниска категория, но да не ми дадат ГТП е гавра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на моята улица виждам поне 10 автомобила не 20, а 25+ не знам дали някой има интерес да спира колите на хората, нали трябва да се купуват винетки, застраховки...

Редактирано от evg_eni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, mili 75 написа:

спрат

Те!!!! Кои са  те?  Илюминати некви.....Неадекватници дето трябва да се осъзнаят в реалността или аут. Под предтекста грижа за качеството на живота, не остана живот май.

Погром ше има, ей!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще намерят начин пунктовете , явно още не са разучили новата система :) но определено ще има драми . А и сега покрай избори , сформиране на кабинет , и всичките галимации ще има неясноти и то доста . Незнам каква е цената /аз платих 55 лв / на 1 преглед и фиксирана ли е за всички пуктове еднакво , ама казаха че новия стикер щял да бъде +10 лв , ГО в компанията където е направена е с 20% нагоре спрямо миналата година . Бензина и той все нагоре , кръчмите пълни , банките лихви не дават , имотите/апартаментите и те станаха все 1 в Монако купуваш ...... wtf , на къде отива всичко ?!?!?! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големите вносители на  авточасти  също вдигнаха цените.   RAVENOL-а и той поскъпна. :icon_cool:

Вероятно ще се появи услугата "катализатор" под наем. Във всички случаи решение ще има, като за него ще плаща ползвателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.pariteni.bg/novini/potrebiteli/risk-za-70-ot-kolite-u-nas-da-ne-minat-godishen-pregled-zaradi-ekostikerite-239522 видео на темата. Доколкото разбирам това е заради някаква евродиректива и заради заведени дела срещу България. Това с махнатите катализатори му се вижда края. От новата седмица ще е интересно. 😀

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още няколко дни ще може да се минава по старата схема (или иначе казано всичко се минава проформа освен спирачките, а в някои и това не правят).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох даже, че до 12 януари 2022г. пунктовете щели да подават информацията и пак има някаква възможност да пипнат нещо, след това системата щяла да е в реално време и ако има нещо нередно, няма как да продължи прегледа. Направо на революция ми отиват нещата януари догодина, съчетано с по-високия ток и парно.

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, vle4ugoto написа:

 Бензина и той все нагоре , кръчмите пълни , банките лихви не дават , имотите/апартаментите и те станаха все 1 в Монако купуваш ...... wtf , на къде отива всичко ?!?!?! 

 

Абсолютно всичко поскъпна- работя в сферата на снабдяване и като се тръгне от един пирон, дървен материал, мине се през транспорти и услуги и се стигне до кораби с въглища...всяко едно нещо е нагоре.

Прост пример- колата, която взех преди 5 месеца, в момента струва м-у 10 и 15 % повече от февруари. Пазарът(без значение от сферата) е полудял - има огромно търсене и все по-трудно и скъпо предлагане.

Банките раздават кредити на килограм, въртят се огромни суми пари, изкупува се всичко....ще видим до кога.

 

Иначе, по темата- тук няма невъзможни неща, та със сигурност ще се намери начин да се минава преглед, дори и когато не трябва....ама все пак ше е леко притеснено на расерите с нафта повер бегачки :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 minutes ago, sweep said:

Като продавахте отрязаните катализаторЕ нье ревахте :hilezh:

👍

Бая народ кара хибриди:

213377116_10159008476471144_525223373717

 

А голяма част от замърсяващите, разпадащи се кочини въобще не минават ГТП и са без и гражданска.. та не ги мислете. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен така ми е казвал човекът, при който минавам на преглед. Ама ще видим. Слагайте Бардал БДЦ да са ви чисти дюзите и така засега.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В пунктовете за преглед не сравняват номер на рама , така че намираме кола същата като нашата на цвят и мотор сменяме рег. номер и взимаш стикера без да го лепят и те така :) това ми хрумна току що :) ще се помага из форумите :) няма как , и пак ще си караме таратайките 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа, само дето вече почнаха с проверките на газове на пътя и пак ще се гризе дръвцето. Но, за да съм честен, кефя се че разни издухани кенефи ще бъдат спрени от движение! Писна ми да ме опушват в синьо или черно ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, PRR said:

Мдааа, само дето вече почнаха с проверките на газове на пътя и пак ще се гризе дръвцето. Но, за да съм честен, кефя се че разни издухани кенефи ще бъдат спрени от движение! Писна ми да ме опушват в синьо или черно ;) 

Аз съм изумен как нашенеца пак мисли схеми да избегне прегледите, вместо да си поддържа колата нормално. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко минах ГТП. Няма помен от новите неща, за които се говори. Всичко протече, както предходната година. 

Да отбележа че минах през нормален пункт за прегледи, не е някой шано. Помолих механика да ми каже като форсирам помпа-дюзата дали бълва  гняс, човека каза че е 6+. Карам само с Shell V-Power Diesel, спрян ЕГР,масло сменям на 6-7000км макс, и по време на теста за димност с климатроник на OFF.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...