Jump to content

Годишен технически преглед по новите правила за категории


Recommended Posts

  • Отговори 257
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

преди 9 минути, OvivO написа:

защо климатроникът на off?

Това само за прегледа естествено, да намаля вредните емисии:hilezh:

Редактирано от paci_4444
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, ma3xa said:

Аз съм изумен как нашенеца пак мисли схеми да избегне прегледите, вместо да си поддържа колата нормално. :steinigung:

 

giphy.gif

 

 

Прясно,от днес-

ЕК глоби BMW, VW и Daimler с 875 млн. евро за нова дизелова измама

https://www.segabg.com/hot/category-cars/ek-globi-bmw-vw-i-daimler-875-mln-evro-za-nova-dizelova-izmama

 

 

А това забрави ли се?

"Дизелгейт": Евросъдът постанови, че автомобилните компании са действали незаконно

https://news.bg/world/dizelgeyt-evrosadat-postanovi-che-avtomobilnite-kompanii-sa-deystvali-nezakonno.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Костадин1975 написа:

Това ще мине. Не се съмнявайте. Screenshot_20210407-101007.thumb.jpg.45ac210731fb917c5d28e4d126f47551.jpg

 

Пак ли се хвалиш с на синчето кенефа?  Кажи му да сложи летните гуми вече. :lol:  

Редактирано от quаttro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизел, бензин ОК - измислили са го как да ги смятат евротата и замърсяването. А с чесъня кво става. Много уредби са с регистрирани талони и 

заводска газ. За общините не съществуват явно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, vle4ugoto написа:

В пунктовете за преглед не сравняват номер на рама , така че намираме кола същата като нашата на цвят и мотор сменяме рег. номер и взимаш стикера без да го лепят и те така :) това ми хрумна току що :) ще се помага из форумите :) няма как , и пак ще си караме таратайките 

 

БРА'О, БРА'О!!

... ма мноо убу си го измислил :flehan:.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да осигурят първо стандарт на хората и после да въвеждат мерки, екологията е за богати, тука повече от половината народ е на ръба на оцеляването. Кой не иска да си вземе нещо ново, и да престане да стои пред вратите на сервизите и да чака баш важния майстор да му кефне да му обърне внимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се чудя и аз дали да не мина и моята кола за всеки случай , че знам ли до септември кви ще са ги измъдрили , каталиците са ми там ама е малко позасилена колата и да не ме свалят от евро 5 надолу . Мамка им шашава 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евро категорията не могат да ти я променят. Данъка ще си остане същия. Ще дават някакви техни си категории, според които ще можеш или няма да можеш да влизаш в централните части на определени градове и то в определени дни.

Отиди и си направи замерване срещу едни 10 лева и си прецени.

 

До колегата със стандарта... Пич, ако чакаш някой да ти осигури стандарта - имам лоши новини за тебе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам какво ще се промени идната седмица, но може и да бъркам. 

Автомобилите или покриват нормите с които са излезели от завода или не. В зависимост от това минават успешно прегледа или не. Ако го минават успешно, от следващата седмица ще получават още едно стикерче за лесно разпознаване на еко категорията (което според разни таблички из нета стана ясно как ще се раздават).

 

А това със стандарта нещо не го разбирам. Масово се повтаря че някой някому трябвало да вдига стандарта, че да има за премиум на 15-20 години, който после да не се поддържа и да се търсят начини да се мине алтернативно прегледа. Иначе стачки. Всъщност, имането на автомобил не е задължително. Като си решил да закупиш следва да се съобразяваш с възможностите си. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По центъра ходя пеш, както каза г-жа ПКП Караянчева. Слушайте Караянчева. Спестете някой лев. Иначе колата която ми е Евро 3, не ходя по центъра с нея. Така че не ме засяга тъпата наредба. На селския мегдан няма да искат категории. :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ти, според годината на производство, попада в определена екологична група. Например 3та. Отиваш на преглед и излиза 2ра. Не ти дават стикер за 2ра, а те връщат, докато не я оправиш да влезе в 3та. Това ще е проблемът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, Костадин1975 написа:

Това ще мине. Не се съмнявайте. Screenshot_20210407-101007.thumb.jpg.45ac210731fb917c5d28e4d126f47551.jpg

За мое огромно съжаление, нямам никакви съмнения, че ще мине този клозет :hilezh:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според СБА прегледът ще се оскъпи с 4 лв заради новия стикер. Не става ясно в бъдеще членските карти дали ще го покриват, но засега ще се доплащат,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, sweep said:

 

До колегата със стандарта... Пич, ако чакаш някой да ти осигури стандарта - имам лоши новини за тебе.

Най-тъжното оправдание, което може някой да измисли и да чака да му осигурят стандарт. 

Най-любимото ми е: "Държавата да ми вдигне заплатата" :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако работиш в държавна администрация какъв ти е избора, да станеш Шефче на нещо и да си я вдигнеш сам?.. Доколкото съм чувал по света дават мило и драго за държавна служба. В частният сектор нещата у нас също не са розови... 
Та така, 4 кинта отгоре. Засега... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, vle4ugoto написа:

В пунктовете за преглед не сравняват номер на рама ,

Кака Пена се омъжи обаче и това ще е едно от задължителните неща ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни минах преглед с 21-годишният дизеЙ на бащата, който лъха на смърт отпред. Никакви проблеми, старо стикерче без надписана категория дадоха.:nixweiss: В пункта споменаха, че автомобилите на бензин ще минават доста трудно от тук насетне, дизелите няма да са толкова засегнати. Та, изглежда колегата по-назад в темата правилно обясни, че на печките ще им се мери само димност и един затапен ЕГР ще оправя всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, v140 said:

Колата ти, според годината на производство, попада в определена екологична група. Например 3та. Отиваш на преглед и излиза 2ра. Не ти дават стикер за 2ра, а те връщат, докато не я оправиш да влезе в 3та. Това ще е проблемът.

Като не си покриеш екологичната група, не би трябвало да преминеш ГТП.Така е трябвало да бъде В-И-Н-А-Г-И !

Защо да трябва да го плащаме още един път? Защо със стикери увеличават цените, когато могат да проверяват всичко дистанционно-и граждански, и ГТП, и еко категория, като при винетките!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво излиза... Дизелите ще излизат по-лесно от бензина. И всички купуват дизели. Жестокa мярка в борбата с фпх и всяка друга гняс.

А колите с ГИ? И Тях ли ще ги проверяват на бензин?

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...