Jump to content

Годишен технически преглед по новите правила за категории


Recommended Posts

  • Отговори 257
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

5 hours ago, robobug said:

...

А в основата на целия проблем е държавната политика ...

...но разпадащите се автомобили пред каналите в КАТ никой не забелязва.

Да, съгласен съм, че е въпрос на държавна политика. Но тя може да се изразява както като стимулация (намалени данъци, отстъпки при покупка на нов автомобил, и т.н.), така и под формата на "наказание", т.е. вдигане на данъци, допълнителни такси за самърсяване и т.н. и .т.н.

Но това НЕ Е обект на темата. В случая става въпрос за затягане на контрола или, по-точно, най-сетне прилагането му. Защото преглед се минава(ше) само по документи, не веднъж са ми предлагали да не се качвам на валците, а газовете се мереха при откачено задно гърне ... И всички, както писа, "разпадащи се автомобили" продължават да са "технически изправни" и да се движат по улиците. Затова се кефя, че се прави нещо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22 minutes ago, PRR said:

Да, съгласен съм, че е въпрос на държавна политика. Но тя може да се изразява както като стимулация (намалени данъци, отстъпки при покупка на нов автомобил, и т.н.), така и под формата на "наказание", т.е. вдигане на данъци, допълнителни такси за самърсяване и т.н. и .т.н.

Но това НЕ Е обект на темата. В случая става въпрос за затягане на контрола или, по-точно, най-сетне прилагането му. Защото преглед се минава(ше) само по документи, не веднъж са ми предлагали да не се качвам на валците, а газовете се мереха при откачено задно гърне ... И всички, както писа, "разпадащи се автомобили" продължават да са "технически изправни" и да се движат по улиците. Затова се кефя, че се прави нещо. 

Да бе то е ясно ,че трябва да живеем като бели хора но защо ли винаги магарето е зад каруцата ? Планиране ,стратегия и прочие липсва тука ,при това не случайно . Имам виждането ,че 99% от нещата се правят за да могат едни парички да се пренасочват от нашите джобове към едни други такива .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

23 minutes ago, PRR said:

Но това НЕ Е обект на темата. В случая става въпрос за затягане на контрола или, по-точно, най-сетне прилагането му. Защото преглед се минава(ше) само по документи, не веднъж са ми предлагали да не се качвам на валците, а газовете се мереха при откачено задно гърне ... И всички, както писа, "разпадащи се автомобили" продължават да са "технически изправни" и да се движат по улиците. Затова се кефя, че се прави нещо. 

Отново-всичко това би трябвало и до сега да се прави.Сега ще плащаме още един стикер, от който пункта за ГТП няма никаква далавера.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, PRR said:

Затова се кефя, че се прави нещо. 

А на мен ми е тъпо, че се кефим, че се прави "поне нещо".....караш ме пак да коментирам банкянския бандит и притурката му - циганската принцеса фандъкова.....ама няма да се впускам повече за тия....и за тях ще дойде видовден.

 

А по темата - има нещо, което се нарича "целесъобразност". 

Просто казано - набелязват се всички възможни мерки и се преценява какъв ще е ефектът от тях и колко ще струва изпълнението им.

 

В случая ЕС е завел дела срещу Фандъкова за отровите и затова  се търсят мерки, които да се платят от друг, а ефектът им е елементарен ПР и няма нищо общо с подобряване на екологията в градовете.

 

Казват "отнякъде трябва да се започне".....ами нека се започне, че не може да се горят отпадъци от ЕС в БГ. Че не може да се строи завод за изгаряне на отпадъци в центъра на София. Че улиците трябва да се мият ежеседмично. Че КАТ трябва да е отказал регистрация на всички тези автомобили "нов внос". След като е доказано, че дизелите са вредни, нека се вдигне акциза за горивото и с парите да се стимулират по-екологични автомобили....ама няма как да се краде тогава....

Значи Пежо 206 1.4 ще има проблем с минаване на преглед, а двутонна Q7 с дизелов V8 е по-еколочина......ебах тая целесъобразност.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, robobug said:

А на мен ми е тъпо, че се кефим, че се прави "поне нещо".....караш ме пак да коментирам банкянския бандит и притурката му - циганската принцеса фандъкова.....ама няма да се впускам повече за тия....и за тях ще дойде видовден.

 

А по темата - има нещо, което се нарича "целесъобразност". 

Просто казано - набелязват се всички възможни мерки и се преценява какъв ще е ефектът от тях и колко ще струва изпълнението им.

 

В случая ЕС е завел дела срещу Фандъкова за отровите и затова  се търсят мерки, които да се платят от друг, а ефектът им е елементарен ПР и няма нищо общо с подобряване на екологията в градовете.

 

Казват "отнякъде трябва да се започне".....ами нека се започне, че не може да се горят отпадъци от ЕС в БГ. Че не може да се строи завод за изгаряне на отпадъци в центъра на София. Че улиците трябва да се мият ежеседмично. Че КАТ трябва да е отказал регистрация на всички тези автомобили "нов внос". След като е доказано, че дизелите са вредни, нека се вдигне акциза за горивото и с парите да се стимулират по-екологични автомобили....ама няма как да се краде тогава....

Значи Пежо 206 1.4 ще има проблем с минаване на преглед, а двутонна Q7 с дизелов V8 е по-еколочина......ебах тая целесъобразност.

 

+1 Магарето е зад каруцата....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми дойде една идея в акъла- преди да мина ГТП да заредя навеса с Е85 или чист спирт. Четох че ако спирта е извлечен от захарна тръстика вредните емисии падат до 90% (ако е извлечен от царевица с около 15%) . Въпроса е дали ще имам проблеми с работата на двигатела, при смяната на горивото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би ще мине номера. Само да не прекъсва, защото може да ти откажат преглед. Най - добре мини през  някой шано пункт. 

Редактирано от h3mm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, h3mm said:

Може би ще мине номера. Само да не прекъсва, защото може да ти откажат преглед. Най - добре мини през  някой шано пункт. 

Половината автомобили ще трябва да минат само за замерване на газовете, понеже вече са минали преглед, а не за  гтп.Та не знам какво ще отказват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм минал, но видях само че лепят стикера на средата на предното стъкло, баси дебилите, баси грозната гледка, тва ще ми вади очите докато карам постоянно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идиотизъм без край емнайс стикер вместо да сканират номера и да си проверяват за каквото си искат ама все пак де толкоз акъл у прости чиновници ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, P_PETKOV said:

вместо да сканират номера и да си проверяват

 

ами ето защо:

Quote

Както вече стана известно от 295 изградени монтирани камери, т.нар. контролни точки на тол системата, функционират само 30.

https://segabg.com/node/186556

 

А както споменах, въпросните мерки са свързани с делата срещу БГ за мръсния въздух:

https://news.lex.bg/съдът-в-люксембург-може-да-наложи-тежк/

 

Искам да питам PRR, който споменава някакви политически отговорности - каква отговорност трябва да поеме Фандъкова за целия цирк - материална, наказателна....или "политическа" ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, crazy driver написа:

@P_PETKOV Е не се ли досети че някоя фирма има сметка да напечата въпросните стикери!

 

Това сигурно и малките деца се сещат, мисълта ми по скоро беше, че е време да се спрат с тия стикери, реално стикерите за ГО, ГТП могат да отпаднат както стана и с тези за винетките. Между другото цената на винетките не падна след като махнаха стикерите. Вместо предния джам да става като страница от класьор за пощенски марки.

 

@robobug Това за малко не работещите камери добре ама те така или иначе са в извън населените места и нямат отношение към новите стикери.

 

Това което съм виждал в Унгария където схемата е като при нас винетки за коли и тол за камионите. С един таблет ти четат номера и проверяват набързо имаш ли винетка или не и айде чао или бау ако нямаш :)

 

Kaкто и да го въртим това е поредното отчитане на дейност с кажи речи нулев ефект за обществото и едни пари за разни хора.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минах преглед в края на май.Смятам да мина отново другия май.Къде/коя наредба/закон да чета, за да разбера на какви санкции подлежа( от януари до май догодина), ако не съм минал до края на тази година само на газ анализатор, но и не минавам през центъра с колата:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 hours ago, P_PETKOV said:

това е поредното отчитане на дейност с кажи речи нулев ефект за обществото и едни пари за разни хора.

 

По-образно (и актуално) казано - това е като да пратим македонци в космоса :hilezh:

 

А за камерите - всичко над 100лв вече има AI.....въпрос на софтуер и желание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, OvivO написа:

в средата най-горе трябва да е, ако е надолу, ще го преместя, те луди ли са

 

преди малко видях една Гега с лепнат стикер по средата и то горе-долу на нивото на очите...нема такава грозотия. :steinigung:

Добре, че поне ще минавам догодина, да се изсер*т тогава. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...