Jump to content

Годишен технически преглед по новите правила за категории


Recommended Posts

  • Отговори 257
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз ходя винаги на същото място (Мотоексперт на Черни връх и Околовръстното в Драгалевци):

 

Юли 2019: 42 лв

Юли 2020: 42 лв.

Юли 2021: 44,20 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, явно всеки си прави каквото си иска. Ще питам и аз там където ходя, но това за 60-те лева ми го каза близък човек. Добре че споделихте, че има и други цени, които явно са си по-нормални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз от няколко години съм член на СБА и минавам абсолютно безплатно и без проблеми в някой от следните пунктове, като си записвам и предварително час онлайн: gtp.bg

След това излиза, че за 1/2 лв на месец мога да ползвам допълнителните услуги в пакета на сребърна плюс карта, като пътна помощ и други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм член на СБА, но от много години минавам ГТП при СБА с отстъпка от ДЗИ.

Странното е, че и миналата и тази година платих 28 лв. 🙂

 

20210913_092350a.thumb.jpg.03ae61ab8087665e37d6986b8153104f.jpg20210913_092413a.thumb.jpg.e885d51f20d6f7d5294c55a1686b4604.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отстъпката от Гражданска в ДЗИ е около 14 лв, Членство със Сребърна+ е доста на сметка плюс страх лозе пази. Актуално 55/год.
ПП
Големичка си е... 
 

Редактирано от Aleks67
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Днес минах Полото 2003 г. 1,9 сди, дадоха ми първа еко норма. Там където минавам винаги от 40 лева миналата година, сега е 50. Но питах и на друго място и ми казаха 60 лева, значи действително има и такава тарифа. Положението е такова, доколкото разбрах от човека на канала - дизела лесно покрива нормите за димност, защото са завишени, но хваща доста по-ниска норма от подобна година бензин. Бензинът по таблица, хваща доста по-висока еко норма, но по-трудно покрива на практика изискванията, защото се мерели 4 параметъра.

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз днес минах, новото е че снимат вин-а, пробега, един грозен стикер и 10лв по скъп преглед, (от 40 на 50). Иначе сондата в ауспуха както винаги си седеше на неработещ мотор. и директно еко 1, преди мен мина някакъв бензин и на него обаче мериха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Днес минах на жената пежото 307 SW 2.0 бензин 136 к.с. 2004 евро 3 по талон, същата ми дадоха и на еко стикера. Честно мислех ,че по ниска категория ще му дадат.

Понеже датчиците на предното стъкло идват доста на долу ,помолих пичовете от пункта да сложат стикера отдясно на тях,че иначе щеше да дойде много надолу и да пречи на видимостта. Екстра се получи

Не знам на колегата над мен защо са му взели 50лв, мен ми взеха 40

4f6721e13326163444170d9f4aff2222.jpgb5cb7191359d1ca574a16dfba818997b.jpg


Sent from my M2007J17G using Tapatalk





Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комшията мина в понеделник две бангии 1999г по вин. Меган Сценик и Сеат Леон. Бензини на газ. Потрес! Дадоха му Еко 3. Пред разпад са и двете. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един Хюндай Гец 2002г, който гори повече масло, отколкото газ и ми дадога Еко 3. На Ауди-то ми ауспуха е все едно бърсан ежедневно-няма как да се изцапаш и също е Еко 3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега са проформа уж, от януари догодина ще видим. Имам една корола 2006 2.0 дизел за из София без катализатор и също е еко 3. Макар, че не пестя от поддръжката й и сипвам "от хубава нафта".

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Днес официално Столична община е осъдена за мръсния въздух.

Със сигурност проформа мерките от тази тема също ще бъдат атакувани.

 

https://news.lex.bg/съдът-задължи-столичната-община-да-ре/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го чичака БСП-ар, който печата стикерите, а до скоро и винетките.

Правилно казват "Парите не миришат"!

В неделя заблудените бабета и дедовци пак ще гласуват за Корнелка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Вчера минах с Ярис-а, бензин, 2000г. - дадоха 3та категория. Казаха колата свети и всичко ѝ е наред. 😂😂 В талона няма еко категория.

С аудито няма да мина сигурно.... 😟

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз минах лятото с бензин-газ съм ,катализатор и съм 3 категория .Нашата тук работа е малко циганска :) колите минават еко норма но всичко над 3,5тона не ,щото видиш ли не влизали в градовете :) .Всичко е политика ,ако барнат тежкотоварния и автобусния транспорт съсловните им организации и синдикати веднага ще подпукат правителството .Имаше някъде в нета една таблица за замърсителите на въздуха ,автомобилите бяха в края с едва 9-10 % от общото замърсяване .Битовото отопление и въглищните централи са с най-голям дял ,да не споменаваме и едни опушени индивиди дето горят всичко друго но не и дърва .

Редактирано от Ивайло Димов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ауди 1,9 TDI PD, 131 коня, 2004та, евро 3 = еко 1

шкода 1.9 TDI с роторна помпа, 110 коня, 2003та = еко 2 ?!

 

В талона на шкодата не пише коя евро категория е. Доколкото съм чел, роторните помпи са евро 2 (най-много).

И тук идва забавния момент. Ако в талона не е упомената евро категорията, в пункта не я въвеждат като данна за автомобила при прегледа и това води до повишаване на еко категорията. И това е така защото така е направена системата.. Направо съм без думи.

 

 

Редактирано от nicoldy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ве кво ти пука не се притеснявай квото е тва е!

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk

 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В КАТ извършват първоначален преглед преди регистрация или промяна на собственост ,гледат номер на рама и ДВГ .Ако трябва да извършват ГТП по буквата на закона /40 минути за кола/ не могат днес да минат повече от 12-15 коли.Сигурно нямат и техническа възможност ,а и как си представяте ИААА и Министерство на транспорта да имат видеонаблюдение в МВР 🙂

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е ясно, но нали се сещаш че ефекта от новите стикери остава  кръгла нула. Винаги ще има определен брой коли със стария тип стикери. Та пак едни хора взимат едни пари от поредната схема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.09.2021 г. at 13:19, CVT написа:

 

Па кажи, да ти кажа Здрасти тази година :)  
 

На 6.01.2022 г. at 16:20, nicoldy написа:

 

Някой нещо е оакал или годините не са така ...

И още нещо - от седмица и малко вече не е задължително да се носи полицата на ГО .
Проверката става автоматично, както е с пътния данък .
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новият министър съобщи, че ще отпаднат всички стикери, както отпаднаха винетките. Всичко ще се проследява чрез камерите на тол системата по рег. номер на автомобила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...