Jump to content

Термостат подмяна


Recommended Posts

Добър ден може ли малко информация за правилно профилактична подмяна на термостат ? Ще се радвам и на информация за водна помпа? 

 

Ауди 80б4 1.6 74квата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя термостат го смених като взе да мизерничи - държеше на голям кръг, двигателя трудно загряваше, на спускане си изстиваше доволно. Профилактично съм чувал нещо за 2 години, ама доста пожелателно, надали много хора го правят.

Водната помпа - с ангренажа или ако вземе да загрява колата. За сега съм на втория принцип - 40к км при мен и един Господ знае колко преди това - още не е направила проблем и в най-голямата жега. Да не кажа някоя лъжа, ама май е оригиналната... Кораво животно :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си решил да сменяш помпата ти препоръчвам да си вземеш с корпус,на тези години и карана с кой знае каква вода,може да има язви там, където се събират помпа и корпус.Разликата ще е 20-30 лв. в зависимост от марката.
За термостата Валер или Бер,като първия е по-препоръчван във форума.
Другата ми препоръка е да се смени уплътнението и фланеца,с които се затваря термостата с хубава марка или най-добре оригинален.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е Жоре, Валера ми е на осем години и съм много доволен.

Водната помпа смених 2015г. Оригиналното Хепу се предаде след 20г. служба. Просълзи откъм шайбата.

Пак сложих Хепу без корпуса. Никакви ядове досега, но също препоръчвам с корпус, да вържем попа дето се вика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, Стоийкопеев написа:

правилно профилактична подмяна на термостат

Такава няма, термостат се сменя при необходимост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...