Jump to content

Свети лампата за ниско ниво на маслото - 2.0 TFSI


Recommended Posts

Здравейте,

 

този проблем го имам откакто съм взел колата. Когато отворя предния капак лампата изгасва и след около 30 км. пак светва. Общо взето няма значение как ги изминавам тези 30 км. - дали наведнъж, дали на къси разстояния, дали натискам или не.

 

Нивото на маслото на щеката не мърда. Маслото е Ravenol VST 5W-40.

 

Има ли как да разбера дали датчикът е за смяна? Евентуално къде другаде може да е причината? Някой знае ли как точно работи този датчик?


Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяй датчика по възможност с оригинален на Hella.И при нас беше така докато имахме А3-ка.Отначало светваше от време на време и както при теб като отворим и затворим капака изгасваше,но в един момент светна и докато не го смених не се оправи.Не е проблем,но е дразнещо.по спомен беше някъде около 130лв. на Hella.Имаше варианти за датчицо по 60лв. но взех скъпия.Три години след това продадохме колата и не е светвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех да го сменям при обслужването на колата, но четох някъде, че при проблем с датчика изписвало "sensor" на лейката. Четох също, че когато маслото си изгуби качествата след определен пробег светвала тази лампа. Понеже при мен изписва "min" реших, че със смяната на маслото ще се оправят нещата. Сега съжалявам, че не смених датчика.

 

Маслото го взех от Цецо и той ми го препоръча. Какви са предимствата на VMO или RUP пред VST-то?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако изписва, че е на минимума може просто да е малко маслото и да не го замерваш при коректни условия от щеката. Ако е проблемен датчика действително изписва SENSOR. Също така има предвидено заводско зануляване на индикацията за ниско ниво на маслото при отваряне на предния капак - предполага се, че е проверено нивото и затова изчиства съобщението от фис-а. Ако обаче пак отчете ниско ниво след известно време отново излиза съобщението.

 

Едит: Ако си губи качествата маслото просто намалява километрите за смяна, не изписва MIN.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Смених датчика, сложих Хела. От смяната съм изминал 1100 км. с едно отваряне на предния капак. Лампата не е светвала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...