Jump to content

Ауди А3 8л 1.6 101коня припуква и е мудна


tal1banko

Recommended Posts

Здрасти банда, от скоро съм собственик на А3 . Колата пали , работа много добре няма светещи лампички и шумове в двигателя обаче когато е на обороти и примерно дам рязко газ има едно гърмене в колекторите или в ауспуха не-мога да усетя къде точно 🤔Карал съм само Опели 60 коня и 70 ,тази е 100 коня и ми се струва доста мудна .Все едно няма ускорение в ниските,закачана е на диагностика няма грешки.Другото което ми е странно,че прекъсвача е много муден все едно двигателя се мъчи и като и набия прекъсвач почва да мирише много гадно на соров бензин.Приятелите ми казват,че си внушавам ама аз усещам,че няма ряз тази кола.Масло НЕ пипа нито антифриз ,дросела е чист видимо на дълго си върви но в градски условия като искам да се изнеса по рязко на някое кръстовище просто нищо не се случва.Някакви насоки къде да търся проблема 😄

Редактирано от VBI
Заглавие!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено не очаквай вървеж от тоя мотор в никакъв случай.

За да ти се каже какви свещи да вземеш, трябва да се знае годината на производство и кода на мотора. Във всеки магазин ще ти свършат тази работа по каталог. Наблегни на марките NGK и BERU. Свещите, които се монтират оригинално на тоя мотор са по 12-15лв/бр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

И двете марки ги развалиха вече работя в бранша и знам ,че по каталог но всичко е боклук...Но нещо не ми се връзва муден прекъсвач да е от свещи ще ги сменя макар ,че моите изглеждат нови

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Не е за пренебрегване да се премери налягането на бензиновата помпа… Тогава ще си покаже ако и регулатора се е “отказал” от своята длъжност… 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...