Jump to content

Багажник B7 не се заключва с ключа


mhi406vt

Recommended Posts

Здравейте, тия дни имаме проблем  с B7-та, постоянно й се включва алармата, ще я карам при Любо от D&G, но чак Август, тръгнах да гледам вратите и багажнина дали се отключват и заключват, и ми направи впечатление следното, за което и ми е въпроса: при вас с ключа багажника заключва ли се? Имам предвид пъхнат ключ в патрона. Ако е заключена колата, пъхам ключа и отключвам багажнина, но ако е отключена колата, пъхам, въртя и нищо не се случва, багажника чрез ключа не мога да заключва, иначе през дистанционното всичко се отключва и заключва.

 

E2B6CECC-C8F6-4776-8471-12DB0E2E811C.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мисля, че се заключва, общо взето има три позиции:

1. както е в момента - мисля, че се отключва винаги заедно с вратите

2. ако го завъртиш надясно - няма да се отключва с вратите

3. наляво - за отключване/отваряне на багажника с ключ на момента

 

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията, и последно да помоля някой колега с B7-ца да пробва следното нещо - при заключена кола от дистанционното, съответно с пусната аларма, да се опита да отвори багажника:

1) Заключва от дистанционното 

2) опит за отваряне на багажника с няколко последователни натискания на дръжката

3) ако не се включи алармата - след 1-2 минути още един такъв опит

 

Хванах нашата, че при такъв опит пуска алармата, докато на Q5-та примерно колкото и да помпя отзад багажника алармата не се включва. Имам подозрение, че може от дръжката на багажника може да идва проблема, та искам да улесня майсторите за после 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да цъкаш микроключето при заключена кола, алармата няма да се разписка. Така е на моята Б7-ца и мисля че би трябвало да си е така на всички модели, иначе децата щяха постоянно да си играят с тях и да ги активирват вечер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо тогава алармата се активира само от дръжката на багажника? Ако същото го правя с дръжките на вратите не се включва алармата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам, не съм сигурен, как мога да разбера? Предполагам е афтърмаркет, като удрям джантите и прави тик-тик-тик, което предполагам е признак за неоригинална, как мога да разбера дали е оригинална? 

Преди няколко месеца сменяха челното стъкло, че беше паднала висулка, дали там нещо омазаха под чистачките, но както казах аз ръчно единствения начин да предизвикам да се пусне алармата е като припомпя дръжката на багажника, и затова се чудя дали пък там нещо няма, иначи защо ще се пуска, на 100% го репродуцирам през дръжката на багажника. Иначе на денонощие по 5-6 пъти се включва :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, mhi406vt написа:

на денонощие по 5-6 пъти се включва

ако е слАгана, най-вероятно има сензор за вибрациЙ, който от своя страна подлежи на регулиране. Поровете, намерете, настройте.

Аз така напра`йх. Вече не ме вика по десет пъти денонощно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 7/10/2021 at 9:03 PM, mhi406vt said:

Здравейте, тия дни имаме проблем  с B7-та, постоянно й се включва алармата, ще я карам при Любо от D&G, но чак Август, тръгнах да гледам вратите и багажнина дали се отключват и заключват, и ми направи впечатление следното, за което и ми е въпроса: при вас с ключа багажника заключва ли се? Имам предвид пъхнат ключ в патрона. Ако е заключена колата, пъхам ключа и отключвам багажнина, но ако е отключена колата, пъхам, въртя и нищо не се случва, багажника чрез ключа не мога да заключва, иначе през дистанционното всичко се отключва и заключва.

 

E2B6CECC-C8F6-4776-8471-12DB0E2E811C.jpeg

е мисля, че се заключва, общо взето има три позиции:

1. както е в момента - мисля, че се отключва винаги заедно с вратите

2. ако го завъртиш надясно - няма да се отключва с вратите

3. наляво - за отключване/отваряне на багажника с ключ на момента

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...