Jump to content

Няма връзка с ECU.


ivo.petkov

Recommended Posts

Здравейте,  

От известно време при даване на контакт  , за кратко  прекъсваше комуникацията с  ECU и  съответно светваше  скоростната кутия  ,  и други модули . Това се случваше максимум веднъж годишно и то за много кратко . Миналата седмица  не можах да я запаля в продължение на 30 мин .  После се оправи все едно нищо не се е случило  е като изключа   , че всеки път тръгва от 3 предавка :( .  Вчера  сваля чистачките  отварях кутията за компа ,  и другата  чистих всички клеми   , релета   намерих три окислени маси . Първата пред   компа , втората  под сервото .   Правих няколко опита работи без проблем  и си помислих , че съм оправил проблема до преди малко същата работа.

P.S   ако запали няма проблем  карах я  последно  300 км , без да я гася и никакъв проблем . Прикачвам лог. от грешките   и   вече почвам да си мисля , че е някое реле ..  и не подава  захранване към ECU . В самото ECU  грешки няма .

Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем , бих се радвал да сподели . 

 

 

 

 

 

error_Audi.txt

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ivo.petkov Имобилайзер за каско с транспондер, вързан на връзката с ключа имаш ли?

Смени батерията на транспондера, обучи си го и ще спре да ти прави такива мизерии.

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Нямам    слаган  допълнителен . Имам   аларма  по can която аз слагах преди 5 години но нейния имобилайзер е  изключен . Иначе проверих  и всички релета , работят  останаха още малко букси да  разкача , закача и ще видя  какво ще стане.   Тъпото е  , че го прави  в произволно време ..

Редактирано от ivo.petkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някое реле след контакт е. Не знам колко такива има.

Под шофъорската седалка има ли такива неща? При мен на туарег е там акумулатора и има релета.

На аудито да няма в багажника при акумулатора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под шофьорската седалка няма релета (даже при фейса няма никакви модули на пода). Виж зад кората под волана има, в коша при мотора също има, при акумулатора нз дали има релета. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ами за сега май се оправи , ама  ще видя за в бъдеще :) .   Проверих всички релета  навсякъде където намерих :) ,  разкачих и  почистих всички куплонги и  всеки един предпазител  имаше доста окислени .  Намалих кабелите за Can шината на  алармата  . P.s  Намерих един електролитен кондензатор  , който  струва 100 лв , някой знаели му случайно капацитета . 

Редактирано от ivo.petkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...