Jump to content

а6, ц5 износва задни накладки


svdunov

Recommended Posts

Здравейте, моля за съвети, колата износва задни накладки, а предните са почти неизползвани.

Освен, че е възможно да задържат и двата цилиндъра, възможно ли е да има друга причина?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен да задържат апаратите, може проблема да е в запушени маркучета на спирачките или  проблем в ABS блока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Уви варианти много.

При мен конкретно заден ляв апарат задържаше повече от десния, и след уж два рециклажа продължаваше. След време и ABS блока замина.

Понеже апарата не ставаше за поредно рециклиране взех направо нов за къси пари от ибей, смених и задните маркучи и нещата се оправиха.

 

Иначе за протокола за малко над 115хил км съм с 3-ти комплект предни дискове с накладки, и поне2-ри комплект задни дискове, а накладките са поне 3-ти комплект.

Всичко това при кажи речи нормално шофиране с близо 80% извънградско. Накрая ми писна да тествам ATE, TRW, човекът стая дупчени мега гига уникални и взех ОЕМ предни дискове с накладки и вече  ~ 25хил км никакви драми.

 

Ta евентуално ревизиране на задните спирачни апарати ако е възможно, нови маркучи опред и отзад (аз бих сложил такива с метална оплетка). Нова спирачна течност, читави дискове с накладки и газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...