Jump to content

Въпрос за цени на услуги


Cikata

Recommended Posts

Чета отзиви за Ники и Мишо в Герман и може би утре ще се чуя и с тях да видим дали още са актуални нещата :) но ми е хем завабно, хем странно, че или всички от този форум си сменят сами маслото и им излиза 250-300лв целия масраф или просто си пазят майсторите при, които масрафа излиза 300лв за себе си…защото нито едно предложение не получих за сервиз :) ма лошо няма де…така преценили така направили :) утре ще добавя какво са ми казали тези от Герман и така…

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

вместо да се ядосваш колега , пробвай да смениш сам маслото и филтрите , наистина е неописуемо елементарно и когато си поръчаш частите от ауто док или по-добре от магазин в бг с голяма отстъпка излиза страшно евтина смяната.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, Cikata написа:

 .. по въпроса за оем-ските части съм леко скептичен и предпочитам да сложа “неоригинални”, но качествени неща пред оем-ски ..

 

За маслата може и да си прав. Защото трудно им се прави реална оценка. Но за всичко друго практиката е показала, че от ОЕМ част по добро няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Shahinyan  аз реално не се ядосвам толкова…но сам определено не ми де занимава :( искам да съм си шумахер и да си имам Жан Тод дето да си рестварира кръша ми ;);)

 @МММ1  ами за маслото съм убеден на 100% ,че е така, а за частите си е бая “спроед зависи” , но има и доста ОЕМ-ски неща дето бих взел пред най мега марковата част ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем да , напълно те разбирам , все пак е играчка , затова и струва пари удоволствието :))) Преди и аз си сменях на моите коли масла и филтри в сервизи , но пък забелязах че на всеки 10к като ми се налага да давам толкова пари и започвах да правя компромиси за качеството на филтрите маслата и тн... а имайки предвид колко е лесна процедурата , заделяш си 1 час (това даже е много за по-опитните колеги , особено ако има канал около вас да не вдигаш колата на крик , че това губи най-много време :) ) някой уикенд и си купуваш най-добрите материали с отстъпката и без труда наистина излиза половината на обявената им сума :) За пример от тех-ко където и без това са добри цените като вземеш и с 40% отстъпка излиза по-евтино от аутодока , чийто екран бяхте сложили и който не е мерило защото там цените се променят всеки ден с поне 10 процента в посока .. трябва да дебнеш кога има отстъпки не знам си какво.... А реално както казаха колегите - сервиза освен за труда ти взима пари и за частите отделно - те взимат със същите 40 процента че и повече и то пишат търговска отсъпка 18% и си мислиш че е добра цената :Д

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въздушен и филтър купе си ги смених сам, елементарно е. Масло последно смених в Елбатрон в село Лозен са, 20лв взимат за смяна масло и филтър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, Cikata написа:

Чета отзиви за Ники и Мишо в Герман и може би утре ще се чуя и с тях да видим дали още са актуални нещата :) но ми е хем завабно, хем странно, че или всички от този форум си сменят сами маслото и им излиза 250-300лв целия масраф или просто си пазят майсторите при, които масрафа излиза 300лв за себе си…защото нито едно предложение не получих за сервиз :) ма лошо няма де…така преценили така направили :) утре ще добавя какво са ми казали тези от Герман и така…

Е нали ти дадох телефона на Ники на Илиенци, какво искаш повече не мога да разбера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@mili 75  да даде ми го,но за друг вид ремонт и за това съм изключил за него…моя е грешката.

@OvivO сега се чух с тях и ще действам там ;) 

за Герман-ския сервиз…отпуска са до средата на август или поне това ми казаха :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз маслата си ги нося от чужбина, само дето трудно намирам мераклии да ми го сменят. Искат да ми продадат техни "масла". Нещо за Пловдив някой да ми каже място?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото и филтрите сменени на обща цена от 410лв…много или малко - това е :) благодаря на колегите за предложенията дали в темата или на лично! Бяхте много полезни! В края на краищата направих смяната в сервиз “Елбатрон” и съм приятно изненадан от отношението и цените там :) един плюс имат от мен :) дано с тази тема да съм бил полезен на други съфорумци :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масло Равенойл ВСТ 8л около 160 лв , маслен филтър Ман около 20лв , филтър купе и той около 20 лв / цените са +-5лв/ Филтъра на мотора  e с APR cold air intake - пране с K&N почистващ кит - 35лв за поне 2 до 3 пранета ще искара . Смяна - безплатна от моя милост :) Закарах колата за смяна на всички тампони по окачването от пред  /FAG / мисля че платих 120-150 лв със смяната и частите . Реглажа беше ОК и нямаше нужда от корекция . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, Cikata написа:

Маслото и филтрите сменени на обща цена от 410лв…много или малко - това е :) благодаря на колегите за предложенията дали в темата или на лично! Бяхте много полезни! В края на краищата направих смяната в сервиз “Елбатрон” и съм приятно изненадан от отношението и цените там :) един плюс имат от мен :) дано с тази тема да съм бил полезен на други съфорумци :)

И кои филтри смени, дай разбивка, за да ти кажем много ли е малко ли е. Какво масло ти сипаха?

 

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещеш да се поизцапаш явно, пък и може по-качествено масло и филтри да са ти сложили. Само горивния да не са сменили и той е към 100 лева без отстъпка.

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно, само горивен и купе ми стъпват на 220-230 без отстъпки. А аз съм карък и редовно не се възползвам от отстъпки. С маслен и въздушен.....да ги сложим 300. Маслото 250 за 10 кила Реванол.....станаха 550. И както последния път попаднах на един чичак.....смъкна ми 70 лева за труд само. Бааааам 620 лева за обслужването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

@mili 75 @Gangbango  значи маслото 9л. Равенол VST 5W40 ми стъпи на 190лв горе долу крайна цена. Взех си го и го дадох в сервиза. От там ми поръчаха само филтрите са:

Купе - Бош 35лв

Въздух- Бош 44лв

Горивен - Бош 94лв

Маслен - Кнех 25лв

цена за труд при смяна на масло и 4бр филтри - 30лв

Аз реално съм доволен от общата цена…винаги може да е по-доре,но пък на определени места с добри отзиви ми туриха едни 100-150лв горница :)

Само да кажа,че съм си объркал интервала за смяна на масло с около 7К километра…и бе сменено на 17К…но евала му,че нито съм доливал,нито нещо е мрънкало,че не е ок или да е тропал звера 🤣🤣🤣

Редактирано от Cikata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 литра масло тая кола няма как да събере. към 30 -те лева за труд, са ти сложили и 60-70 лева за частите. Та ги брой 100 лева за един час работа, добре е. Ако беше взел и маслото от тях можеше и повече да им оставиш. Но като цяло е добре цената, не са длъжни да ти дават отстъпките за частите, които ползват.

Преди 3 часа, Gangbango написа:

Именно, само горивен и купе ми стъпват на 220-230 без отстъпки. А аз съм карък и редовно не се възползвам от отстъпки. С маслен и въздушен.....да ги сложим 300. Маслото 250 за 10 кила Реванол.....станаха 550. И както последния път попаднах на един чичак.....смъкна ми 70 лева за труд само. Бааааам 620 лева за обслужването.

Тоя РЕВАНОЛ толкова ли е убав та го слагате на абитурентите масово? Взех и аз да се замислям, какви са му плюсовете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално Равенола са едни от малкото на пазара които предлагат пълна синтетика на нормални цени. Ся винаги имаш вариант за Redline които ползват само група V за база. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@mili 75  доволен съм от него и за това продължавам…поръчах си 9л масло за това казах тази цена…реално имам останали около 1,5л от сегашното и около 2,5л от предната смяня ;) не съм си платил 9л налято масло :) за филтрите - нормално да си турат почалба и за тех,но 30-40лв сигурно :) без значение е въпроса е,че е горе долу поносимо като цена всичко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В scar ползват oem части, само ако клиента не каже нещо друго. За диброс не съм ги ползвам и не коментирам. Дас ауто - ще си замълча.

Изпратено от моят ELS-N39 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 hours ago, Gangbango said:

Именно, само горивен и купе ми стъпват на 220-230 без отстъпки.

как горивен и купе 220 лв?! Плащач си, момче :) дай аз ще ти ги продавам само за 180лв :D

 

@Cikata: супер цена се е получила, последно аз като сменях без горивен ми излезе ~350лв някъде, пак с равенол, но VMP и взех 10л, сега имам 2л останали

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OvivO, и аз имам 2 кила останали от ВМП. Не виждам смисъл да купуваме пак по 10 литра. Или аз да ти дам мойте 2 или ти да ми дадеш твоите, за да купя 4. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...