Jump to content

данъчна оценка на кола и нотариус ?


Recommended Posts

Здравейте скоро ще се купува още 1 кола, и да кажем сме си намерили нещо от България от частно лице, не от автокъща, въпроса ми е може ли данъчната оценка да я направи примерно някой нотариус и колата вместо 30 хиляди примерно да я пиша 5000лв,

Понеже частното лице твърди,че това било нелегално и вече не ставало и т,н, аз не съм запознат ако може някой да каже и ако знае такъв човек който пише по ниски данъчни оценки може да ми го пратите и на лс.

За София става въпрос и района.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Данъчната оценка вече се прави от застрахователна фирма. Нотариуса обикновено те изпраща до най-близката. Пак ще е по-ниска от реалната цена, да кажем около 20 хил. при реална цена 30 хил., но няма да е 5 хил.

 

Не че е невъзможно някой в застрахователна фирма да ти направи фалшива оценка, но после този документ с подпис и печат може да му навлече огромна беля на главата.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То затова и се нарича застрахователна оценка, а не данъчна оценка :).

Все още може да е доста по-ниска, но аз като продавах последната кола държах да си е на реалната стойност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Bladest Не. Данъчната оценка вече се прави от застрахователна фирма. Нотариуса обикновено те изпраща до най-близката. Пак ще е по-ниска от реалната цена, да кажем около 20 хил. при реална цена 30 хил., но няма да е 5 хил.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още има компании които дават много ниски оценки. Миналата година изповядахме А6 4G на 13к лв в "ДБЖЗ", при най-ниска цена в другите компании 25к лв. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега при моите застрахователи от над 15 г. само при тях правя ГО, винаги са писали колкото кажа. Ще ги питам утре и ще ти пиша на ЛС. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...