spasov

Wireless Android Auto - вече е възможно

Recommended Posts

Здравейте, от една седмица съм с безжично android auto. След доста търсене на информация по темата попаднах на един стартъп в платформата indiegogo и реших да поръчам предлаганото устройство. Заради недостиг на чипове в световен мащаб производството му се забави няколко месеца, но в крайна сметка го получих и чакането си заслужаваше 🙂.

65$ +15$ доставка, но в момента цената му е 75$.

Ето линк към въпросното устройство: https://www.indiegogo.com/projects/aawireless/x/22812284#/

Първоначално използва блутута, за да се върже към телефона, след това комуникират по wifi. За половин час работа с включен Waze батерията на телефона пада със 7-8 процента, което не е малко, но пък удобството е голямо. Има и приложение, с което могат да се променят някои настройки на устройството. Времето за зареждане е доста бързо, докато се покаже дисплея waze-a е вече зареден, без да се налага да цъкам нищо и без да вадя телефона от чантичката 🙂

Ето и малко снимки:20210718_180514.thumb.jpg.133689ae30e5c01bc3c5a4be7f66bf4a.jpg20210718_180643.thumb.jpg.49a68f7c22954420b12f95dbde287d39.jpg

20210718_180613.thumb.jpg.8c4129d81db8db38dd105dae8e03b6b4.jpg20210718_194653.thumb.jpg.de78fa48c39ef021c3cebe0e6804d3d8.jpg20210718_194708.thumb.jpg.e69bc7805faa9fe9cb87b596391169f8.jpg20210718_194736.thumb.jpg.566d7d9cad3d30ba00de7f9aa029fdcd.jpg20210718_194756.thumb.jpg.e067e03b8515ee1e523eb0af17a1a676.jpg20210718_194829.thumb.jpg.dfce9377efbe878d8116370f6b18a440.jpg378396783_Screenshot_20210718-233347_AAWirelessConfig.thumb.jpg.a6fb31427605d4e85a4246f199b2e9bf.jpg64301454_Screenshot_20210718-233354_AAWirelessConfig.thumb.jpg.6fc4fbd1598513fb60ff17ce6d4dbf05.jpg

Много интересно, който няма usb port ще тръгне ли през ami

Зависи за каква кола питаш?

Изпратено от моят ELS-N39 с помощта на Tapatalk

Edited by VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"

За айфона какви са актуалните решения към днешна дата?

Може линк за най-лесно...

За колите със заводски CarPlay (с кабел) най-масовия е cplay2air.com...

Макар, че има 3-4 които са напълно еднакви като чипсет ... само опаковката е различна.

@zhelyazA6 Ти с MIB ли си, понеже тия джаджи до колкото съм ровил бацат само на коли с  MIB. 

Да, трябва навигацията да е MIB2 и да има usb с телефонче в подлакътника.

20210720_162858.jpg

20210720_162830.jpg

Аз го имам това с блутут букса с телефонче.

Какво още ми е необходимо, за да подкарам Андроид Ауто?

Трябва да се активира софтуерно, но в Порше май вземат доста солено за тази процедура. На мен ми го активира Мишо. За цени си питайте директно него.

@Schnura ти пробвал ли си с кабел дали ще ти тръгне, да не би да ти е активирано вече?

преди 49 минути, Schnura написа:

Аз го имам това с блутут букса с телефонче.

Какво още ми е необходимо, за да подкарам Андроид Ауто?

Ето ти гайд.

Преди 3 часа, P_PETKOV написа:

@zhelyazA6 Ти с MIB ли си, понеже тия джаджи до колкото съм ровил бацат само на коли с  MIB. 

Не, моята е 3G+.

MIB са фейслифта.

Преди 15 часа, spasov написа:

Трябва да се активира софтуерно, но в Порше май вземат доста солено за тази процедура. На мен ми го активира Мишо. За цени си питайте директно него.

@Schnura ти пробвал ли си с кабел дали ще ти тръгне, да не би да ти е активирано вече?

Пробвах, май не ми е активирано.

Тоест това, което си взел спестява само кабела между телефона и колата, така ли?

Да, ако го активираш софтуерно можеш да се връзваш директно с кабел.

Edited by spasov

Петко, имаш ли андроид ауто на телефона?

Edited by gibonass

Преди 14 часа, Schnura написа:

Тоест това, което си взел спестява само кабела между телефона и колата, така ли?

Да и само това прави. 

@zhelyazA6 Виж тази джаджа. 

Edited by P_PETKOV

@P_PETKOV

Благодаря за линка. Нещо друго трябва ли да се купува покрай тая джаджа?

Някой който ползва такова, как са отзивите?

Ето чети отзиви от първа ръка, без пиши на лс и т.н. безполезни мнения.

Имам едно питане - когато се ползва да кажем Waze или Google maps с андроид ауто телефона използваем ли е? При вариант с мироринг на екрана предполагам каквото се вижда на телефона ще се вижда и на колата. Има ли вариант при който се "стриймва" - приложението си върви на телефона и е показано на дисплея на колата, но въпреки това може да се използва телефона за други неща?

А относно безжичното използване, това не го ли могат само пикселите и самсунг телефоните? За другите марки не трябва ли задължително да е с кабел?

Поздрави!

Приложенията работят в бекграунд когато се ползват през андроид аутото и можеш да използваш телефона за други неща. Waze не можеш да го стартираш от телефона когато се използва от АА. Google maps можеш, но това което цъкаш на телефона не се покзва на екрана на колата, тоест връзката между колата и телефона не е мироринг. Това за безжично използване на АА за пикесли и самсунги мисля че беше до андроид 10, сега всички с андроид 11 могат. Само да вметна, че при използване на АА с кабел телефона се нагрява доста по-малко от безжичната връзка, но пък е доста по-неудобно.

При мен ще е с допълнително устройство, понеже колата е преди фейса, но предполагам горното важи и за него? Също така тая джаджа ползва ли слота за сим карта на мултимедията или си дърпа нет от телефона?

Не ползва сим слота, единствено прави връзката безжична, интернета и локацията са от телефона.

Аз и няколко мои познати го ползваме, като изключим някои дребни софтуерни бъгове работи добре. В комбинация с wireless charging-a в подлакътника е супер, просто мяташ там телефона за да не му смуче батерията и караш.