Jump to content

Диагностика с VAG-COM


Recommended Posts

Здравейте!

Четох из форума статии за компютърна диагностика, но те се доста стари като материали и снимките и линковете, които са се пращали, в момента не са актуални, затова отварям тази нова статития, с надежда, че някой може да ми помогне да си активирам VCDS. Купих си OBD 2 ELM 327 V1.5 USB кабел от aliexpress, който дойде с диск и инструкции как се инсталира. Реших като начало да следвам инстркуциите и да се опитам да инсталирам драйверите от диска и там програмата, която върви с кабела. Програмата е "ScanMaster-ELM", при нея нещо удрям на камък, но както и да е.. Реших да пробвам с още една програма, която бях инсталирал и бях активирал: Deplhi 2014, с нея ми правеха диагностиката на колата, но уви и с нея не стана. След което се опитвах да иснталирам и VCDS кракнати версии, с които също нищо не се получи.

За момента си мисля, че в кабела е проблема. Ако някой може да ми обясни малко повече относно тази тема ще бъда благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Salfie има доста прилични клонинги в БГ, на които им подържат софтуера до актуални версии. Ако се разтърсиш ще намериш, пък няма лошо и да питаш, цените са от порядъка на 100 лв, и си заслужават всеки лев. Лично си закупих такъв и не отстъпва на оригинала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@head_up Обмислял съм го и този вариант, ако не представлява трудност за Вас, може ли да ми изпратите линк или повече инфомрация относно как стават нещата и от къде сте закупили софтуера + кабела.

Благодаря за информацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20.07.2021 г. at 20:27, Salfie написа:

@head_up Обмислял съм го и този вариант, ако не представлява трудност за Вас, може ли да ми изпратите линк или повече инфомрация относно как стават нещата и от къде сте закупили софтуера + кабела.

Благодаря за информацията

 

За тази кола вървят около 15 лева в OLX: цък!

 

По-новите версии са по-скъпи, но те не предлагат нищо повече за твоята кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези китайчета и аз съм ги ползвал, и да - за 80ката с дъртия vag-com действително си върши работата. Когато тръгне.. работи. Но след като купих истински читав клонинг се усеща разликата, без да говорим, че спестих на сума хора една шапка пари за ходене на диагностика, жал ми е да ги дерат хайваните. Та по мое мнение - веднъж плащаш за читава диагностика и забравяш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този "истински читав клонинг" са същите китайчета и по нищо не се различават, с изключение на високата надценката която отива в джоба на български търговци които не предлагат никаква добавена стойност.

 

Даже и ако се търси последната версия по някаква причина (отваряне на сервиз, приятели с чисто нови Аудита и т.н), най-добре е да се поръча от Алито.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT когато взех моята цената в алито беше 25-30$, имаше добри шансове да отиде на митница за ддс+мито и ми отиде сумати разправия. Като тегля чертата щеше да ми легне 25-30 лв по-евтино и ако имаше проблем щях да диря дядовия в Китай за гаранция. Теглих чертата и реших, че като ми дават 1 година гаранция тук и днес го купувам от фирма, а и се ъпдейтва без проблем он-лайн до последната версия, има документация към него и имам съпорт за тъпи въпроси в БГ.. реших, че не си струва разправията. Всеки сам си преценява. Не съм толкова богат, че да купувам най-евтиното :)

Редактирано от head_up
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм против да се купува най-евтиното когато качеството зависи от цената, но в случая се продава най-евтиното на висока цена. Гаранцията е просто застраховка, а тези кабели са супер здрави. Да плащаш 40 лева застраховка за нещо което струва 40 лева просто не си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT  тогава разликата не беше 40, а доста по-малко, както писах по-горе. Все пак взех няколко броя общо за приятели, та си договорих и скромна отстъпка. Заслужаваше се, повярвай, не съм съжалявал. Винаги е по-добре да си платиш една идея отгоре за спокойствието и спестеното време, лично мнение, разбира се. 

А в момента наистина нямам идея какви са цени в алито на такъв тип стока, ама и с тия промени за митнически пратки извън ЕС ще е цирк за някой лев. Не бих си го причинил, честно казано. 

Ако имаш опция да поръчваш и гарантираш за такъв тип диагностика на добра цена - сподели за пред колегите, не вярвам някой да ти се разсърди ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи за каква кола се купува и за какво ще се ползва. Но специално за колегата по-горе, не мисля че ще намери значително по-добра оферта за диагностика за собствената си кола от тази в линка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През 2021-ва година за мен кабелът трябва да има защита при обновяване и да поддържа КАН.

....а и през 2021-ва 40лв не са като през 2010-та :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или купуваш диагностика с CAN и цялата VAG група до 2018та ти е в ръцете. Пак да кажем - въпрос на разбирания за живота, парите и нуждите. Дано колегата, който отвори темата си е свършил работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според този линк даже до 2015 за vag-com hex (какъвто взех тогава), а v2 е за по-по-най-новите. Не знам, когато го купувах в описанието беше упоменато до 2018та, мисля още е така написано. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте и от мен. Също се интересувам от нещо, което не само трие грешки, но и обяснява как да бъдат отстранени. Тези за телефон по 15 - 20 лв ми се струват несериозни. Приятел от Волво форума има Дайс хардуер, а Вида - Дайс - Вида е софтуера. Не е евтин, но се свърва с лаптопа и обяснява подробно всичко. 
Благодаря и поздрави!

Редактирано от vankata1079
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...