Jump to content

Горене на масло Audi a4 b8 2010 3.0 tdi CCWA


riko12

Recommended Posts

Здравейте, 

Колата е Audi a4 b8 2010 3.0 tdi CCWA s tronic.  Карам я с оригинално масло 0w30, и в момента съм изминал 8000км от последната смяна. Вчера я понастъпвах 160 - 180 при което днес виждам че маслото е паднало с 2 единици (снимката е стата, но приблизително още едно показано разделение). Нормално ли е да гори масло тозиндвигател? Знам че понякога не го измерва точно, но винаги е било или на макс, или с един пункт (както е на снимката). Как най-правилно да измеря нивото на маслото? Мисля, че нямам обикновенна щека.

20210509_193310.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяко нещо изчерпва ресурса си рано или късно.Горене на масло е половин или литър на 1000 км.За нашите мащаби  20 или 50 км на ден смяната на масло е  най добре да става на около 10 000 км. Меренето на място ,при загасена кола с изчакване коло 2 Мин е най точно. Долей си 200 мл. и си карай колата.

Другия вариант е да си направиш основен ремонт на мотора или да смениш поне 5 марки масло и самовнушението да каже че най сетне си спрял да губиш 500 мл на 10 000к и тн. В тая жега всичко е пренатоварено ,какво се очаква? Да е мотор на 50 000 да се притесняваш.

 

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...