Нормалния

Смяна на масло

Recommended Posts

Имали трик, чрез който компютърът на колата да  покаже, че маслото е сменено, а дефакто маслото да не е сменено изобщо. Дадох да сменят маслото на колата ми, след около 1 месец ми се наложи да направя друг ремонт в друг сервиз, и в новият сервиз се наложи да се сменя пак маслото и там ми казаха, че маслото е много черно и това не е нормално за бензинов двигател. Благодаря ви! 

Компютъра на колата не ти показва дали е сменяно маслото или не, а дали е достигнат зададения интервал за смяна.

Може просто да се занули този интервал, елементарно е + да се долее малко ако го е хапнала ;).

Не знам дали това значи.

Може да значи, че в новия сервиз те лъжат, може да значи, че колата нещо не е в ред, отделно, че маслото ако не е черно е по-притеснително, но това след като му е дошло времето за смяна по-скоро, а не след 1 месец.

Ако е дизел , е нормално дори и след смяна да стане черно , не източваш цялото масло и веднага се оцветява , при бензина е друго . Не веднъж ми се е случвало да не ми ресетнат интервала след смяна на масло и като ги попитам , не било болка за умиране :( Е добре ама си плащаш и ти се държът "нагло" . Наскоро си купих от Лидл външна помпа и през щеката за масло се точи за няма и 5 мин. и си го смених сам . 

То тука уж е станало точно обратното, ресетнали са интервала без да сменят маслото ;).

На бензин да стане много черно след 1 месец, трябва да е тотална гняс вътре в двигателя...

@vle4ugoto: през щеката източване не е най-добрият вариант за смяна, най-добре си е през пробката на картера, за да източиш и гняс по дъното.

1 път ми се случи при стегната пробка и нова дифтунга ми течеше от пробката и ми осра кората отдолу . Стегната на спецификации и поръчани части от ауди ..... и затова сега така започнах да го сменям така . Като идеш в сервиз никой не го боли к*ра за твоята кола и дори и да видят нещо не го казват , бил съм свидетел не еднократно . 

Това за изсмукването на маслото не е точно така,на някои коли не остава и капка,съвсем сериозен съм ,като се отделя необходимото време за това да се изчака да се стече всичко което може.На доста коли остават едни 50 грама във филтърната конзола,там трябва да смучеш ,гравитацията не играе,образува се като легенче и няма как да се стече. На 2.0 177 ,чаках достатъчно време и вероятно заради моднатите балансиращи валове сондата не може да стигне до долу ,едно 300 мл ако не и повече изтекоха . На 170 Cr ,не остава капка  и тн.Ако не се познава колата да се провери остава ли нещо и тогава да се  развива пробка на всяка смяна. Естествено че една промивка с флъш или по друг начин ,няма да и се отрази зле на първата смяна за евентуални  натрупани отлагания.

На бензинови подържани мотори тъмнокафявото е най често наблюдавано при интервали около 10 000.

Черното ще е по скоро следствие от  предишни несменявания на време и сега новото масло отмива отлаганията.

Edited by buzzi

Преди 2 часа, fifipaldi написа:

Не знам дали това значи.

Може да значи, че в новия сервиз те лъжат, може да значи, че колата нещо не е в ред, отделно, че маслото ако не е черно е по-притеснително, но това след като му е дошло времето за смяна по-скоро, а не след 1 месец.

В новият сервиз брат ми ги смени всичко, тъй че не вярвам точно той да ме излъже.