Jump to content

Фланци за А6


BBRemapping

Recommended Posts

Здравейте колеги, харесах си едни Жанти за въпросния буркановоз.
18ки са, 8J, 35ET. 3.0 TDI е колата, интересува ме какви фланци да взема за колата, някой може ли да удари едно рамо и на какви гуми карате вашите :) 

Screenshot_2.png

image.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи фланци не по-широки от 15мм. Казвам 15, защото моя сет е 8,5J ET30 и стои като смятано от завода. Не трябва да е нито по-навътре нито по-навън джантата. За да докараш тия параметри ти трябват 12мм фланци. Моите са 19ки, затова за гуми колегите с 18ки да кажат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз щях да кажа дори 10мм фланци, но тогава няма да са с отделни болтове за главината.

 

Иначе тук се смятат удобно нещата и изнасянето:

https://www.willtheyfit.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мене си търси джанти с точен централен отвор и не се занимавай с фланци втулки и други простотии, защото после няма балансиране това чудо. За гумите аз карам 235/45/18, защото заводския 245/40/18 ми вози много твърдо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@BBRemapping Давам ти бърз жокер, джанти с 19-ки с ширина 9J и ET35 са разумния максимум. От там нататък си сметни какви фланци ти трябват. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 19ки с какви гуми трябва да са и няма ли да вози прекалено твърдо? Защото и сега возията на 18ките които са в момента е толкова дървено че не е истина с 245/45 съм. А 19ките които казваш ти, с какъв размер гуми трябва да са ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 255/40/19 обаче имам въздух, ако с с-лайн окачване или пък спортно може да опират гумите. Заводския размер е 255/35/19 с джанти 8.5J ET48 (може и да бъркам за ЕТ). 

 

Това колко ще ти е изнесена жантата няма значение дали е 17 18 19 цола и т.н. 

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами лошото е че джантите които гледам на 19ки от този горния модел, ги имат на 8,5J и 9,5J. Чудя се да ги стречвам ли, въпреки че това ще прецака доста устойчивостта на колата...Колкото до окачването, никаква идея нямам, знам че вози като каруца :D на 8,5J 255 влизат ли?

 

Намерих си гуми 255/45/19 или 255/40/19 и двете са на цена от 120-130лв гумата. Сега остава да видим как да го направя така че да не си го нахакам сам като ги взема :d 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това 255/45/19 е някаква огромна гума за тази кола според мене, първо ще убиеш визията на 19-ката, втора и динамиката на колата. Май като гледам 255/40/19 е максимума при заводски размер 255/35/19.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

255/45/19 е абсурдно дори да си помислиш, че може да влезе. 

 

Къв автора, прочети малко какво съм писал и ще си отговориш на повечето въпроси. 

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо за 100км отива в кофата, айде малко по сериозно. 

 

Дай да почнем първо с какво окачване си сега. И пак да го напиша можеш да си 17-ки или 18-ки и пак да са ти изнесени джантите. Написах ти това за 19-ките за да се ориентираш колко могат да се изнесат 😉

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз към с 18-ки ЕТ30  на 8J и си е добре, можеш да сложиш и по височка гума 235/45 или 245/45 та да вози що годе добре. С 19-ките нямаш много избор за мека возия освен въздушното, там се гони само визия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На пружини съм, не ми е чак толкова за изнасянето, колкото до това да не седят като подарени тия джанти. 

Реално като се замисля от 19-ки при мен особен смисъл няма. Така че остава с 18-ки 245/45. Благодаря колеги за инфото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На пружини съм, не ми е чак толкова за изнасянето, колкото до това да не седят като подарени тия джанти. 

Реално като се замисля от 19-ки при мен особен смисъл няма. Така че остава с 18-ки 245/45. Благодаря колеги за инфото [emoji4]
Аз карах летни 245 40 18 с оригинални джанти за а8. Еми издържах едно лято, язък че купих нови гуми миналата година. Сега си взех 16 ки с нови гудиар и няма да ми тракат зъбите.
Между другото 18 ките ги продавам.

Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ся си представи кво ще е ако туриш 19-ки 255/35 :hilezh:

Начи на въздух разликата между 225/50/17 и 255/35/19 се усеща доста. Може би e нещо като разликата между dynamic и comfort.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...