Jump to content

Проблем с автомата на а6 2.8 193


Kras92

Recommended Posts

Здравейте преди седмица си купих Ауди а6 ц5 2.8 в6 193к. Та смених маслото на автомата в един сервиз сложиха ми някво жълто масло и колата почна да не тръгва на пред като пусна спирачката а на зад тръгва какво може да е може ли да е от маслото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ZF e жълто, но на повечето други производители е червено. Затова е най-добре да се види по етикета какво е налято, защото се съмнявам тези пишман-майстори да са сложили ZF.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май пак ще трябва да го сменям маслото та въпроса ми е какво масло да взема и добавка да слагам ли

Редактирано от Kras92
Забравих да допиша
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не майстора не ми даде опаковка и не каза какво е маслото само каза че е жълто

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

има регулировки, които ако не са прецизни ,никога няма да включва както преди–попрочети ве Гугъла и ще разбереш

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ако не ти прави проблеми докато е студена, а само след като загрее проблема е ясен, входяща група (Input tower II) барабани/съединители А и B. Има гумени уплътнения които се разпадат с времето и не държат налягане за това няма достатъчен натиск да зацепят предните предавки. Преди да правиш каквото и да е било закачи диагностика и си виж грешките. Тия кутии са умни и ще те ориентират какво става. Може да има и пукнатина в клапанното тяло точно по хидравлината верига на клапана за регулиране на високото налягане и да изпуска всичкото налягане, така вместо да чакаш налягането да натисне входящата група и да потеглиш, маслото си изтича в небитието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...