Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 14


lavatrice

Recommended Posts

да, тези две неща са лесни проверки - преди и след филтъра колко дебит прави помпата в резервоара.

Сваляне на FCA - той при теб е на два винта и е отгоре, супер лесно се сваля - оглед дали няма нещо мръсно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да ми покажете със снимка този FCA кое точно е да го погледна после. филтъра иначе няма 12хил км от както е сменен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето този, би трябвало да гледа право нагоре и е на два винта.

face-gnp.png

 

 

когато се свали и има стружки, изглежда подобно на снимката:

Volkswagen.Audi-3.0-TDI-HPFP.png?resize=

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така сега погледнах и клапана, вътре е чисто няма следи от стружки или каквото да било. Друго се сетих сега, възможно ли е да е скъсала ремъка на горивната помпа, мога ли лесно да го проверя? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е супер, че няма стружки, защото филмът е по-голям и $$$.

според мен ще се види през някоя дупка на капака, ако е скъсан, трябва да се провери от всички страни.

междудругото - като сте сваляли гнп е трябвало да смените ремъка и ролката :)

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремъка още като взех колата се канех а днес, а утре да го сменя превантивно и все забравях. Сега отворих капака ами той е скъсан 😀

Какво е специфчното при смяната му, зацепаване, белези? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За белезите ще ми трябва и канал или подемник за да се види коляновия вал нали? Какво освен кората под мотора се сваля, нужно ли е и бронята да се махне? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на дясната глава отзад има тапичка и се фиксира с бургия, през картера коляновия вал на 3ти цил, с екстрактор вадиш зъбака на вала, слагаш захвата на помпата, натягаш ремъка и затегаш гайката на зъбака на вала, отпускаш всичко и си готов, без зацепване може да качи с литър разхода

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kiro1978 Хубаво, ама никаква информация не си дал. Стартер върти и непали ли, изобщо не върти ли, волана отключва ли се, на диагностика закачана ли е...

Това, което ти изписва не е нищо. Изписва го винаги, преди да включиш на скорост. Да не би да не е на пркинг лоста?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на паркинг е , стартера не върти и да с волана няма проблем точно за това питам  на диагностика да е кача ли че в нашия град са едни та мани затова се допитвам тук 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли някой може да ти каже какво и има без диагностика. Може да е стартер, може и нещо друго. Индикацията на таблото отчита ли, че е на паркинг? От кой град си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да отчита показва всички скорости като местя , от Берковица до Монтана е , значи да търся утре някой да е закачи пък да видим благодаря все пак 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kiro1978: аз залагам на стоп машинка. 30/35 лв е OEM оригинална. СМеняш я за 10 мин и си готов.

Ако имаш VCDS има живи данни в ABS модул. 

Или просто гледай дали ти светват стоповете.

П.П. и си вземи един кабел за 100 лв от sklad66. ще ти спести много нерви. https://sklad66.com/cms/VAG-CAN.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@OvivO 

Не мисля, че от нея няма да пали. Аз миналата година имах проблем с нея. Много неща се бъгнаха заради нея, но палеше. АБС, ЕСП, скоростите включваха странно, не можеше да се извади ключа и други аномалии, но палеше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой има ли представа дали може да се направи при мигач да изгасва дневната светлина в съответния фар? Четох една тема тук във форума (https://audibg.com/forum/index.php?/topic/165303-кодировка-с-ваг-ком/)  но при мен на събмодул 0 няма long coding. Колата е края на 2008 г. фейслифт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята 6ца е 2010 и при пускане на мигач намалява дневната...аз също търся вариант за пълно изгасване на дневната при мигач ,но май само софтуерно може да се направи...Няма кой да пише софт специално за моя фар ☠️ ,искаш да сложиш мигач до дневната ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен намалява дневната, чудех се дали може да изгасва напълно. Видях преди време същата а6-ца като моята на която изгасваха, затова питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...