Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 14


lavatrice

Recommended Posts

Колеги някой сменял ли е лагер на компресора на климатика на 4F 4.2 MPI?

Видях, че ще трябва да се сваля и тампона на мотора откъм страната на шофьора, че май и цялата предница..

 

https://drive.google.com/file/d/1pn3qLZCl6ImYJ2AaepkxgTfWo33VmqBw/view?usp=drivesdk

 

Редактирано от krasi85_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой може ли да ме ориентира каква е разликата за седан задна броня между слайн и обикновена. Аз не мога да забележа. Предните ги разпознавам лесно, но задните ми изглеждат всички еднакви.

Съответно слайн дифузьор и обикновен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И докато сме на темата да попитам и аз нещо за дифузьорите, че обмислям смяна. С обикновен Авант съм и фабрична задна броня. Мисля да сложа дифузьор от S6 и двойни накрайници. Питането ми е относно вида на двойния накрайник (геометрията). Левия или десния ми трябва?

difuser.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пак в моите ръце влезе в авариен режим, в на жената нищо не става като я кара 😀

Отново грешка за ниско налягане на горивото. Погледнах на левия рейл като застана срещу колата на най-вътрешната дюза отстрани има едно черно пластмасово мисля, че е за излишното гориво, та от там сълзи. Възможно ли е заради това да влиза в авариен режим. Като я карам спокойно не губи мощност, но настъпя ли я малко и влиза веднага в авариен режим? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абсолютно възможно е заради това сълзене да дава ниско налягане. Оправи го.

 

Никой ли не е наясно за слайн задна броня каква е разликата спрямо нормалната и дали има въобще? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледах го капе точно от пластмасовата връзка, освен да сменям целия маркуч друг начин не виждам, просто някак си е хлабаво в сравнение с другите дюзи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

От скоро парктроника и отзад взе да прави проблем. Последно като проверих имаше грешки за 2 сензора отзад. Направих и тест със снимане на видео клип докато сензорите бачкат и наистина на 2 от 4те не се чуваше характерното пукане. 

Предните вече не работят и мисля да се хвана да ги оправя всичките сега. 

Чудя се следното:
1. Възможно ли е модула да се е прецакал нещо, защото изведнъж 2та отзад спряха да работят? Има записани грешки, но ако проблема е в модула, дали ще има грешка?

2. Потенциално пребоядисване дали ще повлияе на работата на сензора?
3. Има ли реална разлика между сензорите отпред/отзад? В ЕТКА ми дава 2 номера:
7H0 919 275 C - предни

7H0 919 275 E - задни

Според упътването от А6 ретрофит - https://www.a6retrofits.com/a6-4f-parktronic-retrofit-manual/, само 7H0 919 275 C ще свършат работа.

 

Ще съм благодарен ако някой сподели инфо по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, alexander alexandrov said:

Огледах го капе точно от пластмасовата връзка, освен да сменям целия маркуч друг начин не виждам, просто някак си е хлабаво в сравнение с другите дюзи. 

доколкото всичките маркучи и клапанчета се продават заедно за обратната нафта от дюзите. Не знам дали ще ги намериш отделно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги кажете как да адаптирам задната врата на комбито? Свалях акомулатор и от тогава се отваря до половината.Ако я отворя на ръка докрай после си се затваря, но после пак се отваря до половината. 

🤷

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даваш на контакт, отваряш я до горе, натискаш и задържаш копчето за затваряне поне 5 секунди. Може да се наложи 2-3 опита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да си сложа две поставки за чаши отзад на А6-цата (нямам оригинално) и се чудя какви да взема и къде да ги монтирам. В подлакътника отзад стои само аптечката. Приемам всякакви идеи :)

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@GiN  Аз имам подлакътник, но не знам дали може в него да се сложи допълнително оригинална поставка за чаши? Ти имаш ли такъв за продан?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не нямам. Трябва да се разтърсим да видим как става и дали става л, да се трансплантират холдерите в подлакътник без холдери. Ако става ще се намери подлакътник.

 

Eto

https://www.audiworld.com/forums/a8-s8-d3-platform-discussion-60/rear-seat-cup-holder-removal-2907771/

Сега и аз се замислих да слагам🤫

https://www.vwaudiforum.co.uk/forum/showthread.php/164104-Retrofit-Rear-Cup-Holders

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, ще огледам как става монтирането и може да си сложа оригинален.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се оказа, че не може да се монтира оригинална стойка за кафе в подлакътника защото не е предвидено място за него. Т.е. трябва да сменя целия подлакътник с по-новия модел за да се монтира оригинална стойка. Иначе нови афтермаркет стойки за кафе за А6 има в ОЛХ за 48лв.

 

Затова сложих аптечката в десния джоб на багажника и монтирах обикновена двойна стойка за кафе вътре в подлакътника. Самата стойка е с двойно лепяща отдолу и я залепих в предния край на подлакътника. Мисля че се получи добре, а и вече може да се ползва свободното място в подлакътника да се слагат разни неща:

 

 

A6_podlakatnik_cofee_768x1024.jpg

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   1 потребител

×
×
  • Create New...