Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 14


lavatrice

Recommended Posts

Колеги как "лекувате" тънките,чупливи тръбички на егр-а. С байпас с маркуч или по друг начин. 

Редактирано от Vasil82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 hours ago, beast1122 said:

 

11 hours ago, beast1122 said:

Помниш ли колко сте източили като литри . 

аз не помня колко източиха в сервиза.

Иначе в оригиналния кит има и хартиена, и метална гарнитура и нови болтове. 

Моята кутия няма адаптации и нищо не ресетвах, но нещата определено се подобриха. Основно се запушвал филтъра и реално дебитът на масло се влошава. След смяна вече не е така.

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, OvivO написа:

 Основно се запушвал филтъра и реално дебитът на масло се влошава. 

Точно така беше и при мен. Беше много запушен. Освен това гумичката, която уплътнява горе беше като камък. Аз източих почти 5 литра и толкова налях.Адаптации не съм занулявал. Наистина работата на кутията осезателно се подобри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди си мислих, че ми е добре кутията, след смяната е много по-мазна. Съжалявам единствено, че не го смених още по-рано, въпреки че при мен вече бе сменяно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще ме посъветвате за това че в момента е пълна със ЗФ6 , а ми сложиха последната версия 70-та. Ако ръгнем там 4-5 литра ЗФ8 може ли да се пресече маслото ако се омешат ?

 

Редактирано от beast1122
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22 minutes ago, beast1122 said:

Ако ръгнем там 4-5 литра ЗФ8 може ли да се пресече маслото ако се омешат ?

 

Няма никакъв проблем. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също смених маслото на скоростите преди 30 000 км. Тогава също ъпдейтнахме софта и разликата беше ден-нощ. Единствено съжалявам, че си спестих 100-200 лева и сложих кит на SWAG, а не на ZF. Сега вече превключва малко лошо като е студена. Като загрее кутията започва по-мазно, но преди това си подритва деликатно. След още 20тина хиляди ще сипя ZF.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също обмислям да сменям маслото на кутията…защото е на 290К вече таа гробница,а си е с на бако немец първото масло :) може ли да дадете идеи от къде да си взема масло и там филтър и гарнитура…и ако друго още трябва…пък и къде да се направи качествено процедурата…пък ако някой ме ориентира за цената на комплект на ЗФ (и кой номер ми трябва на мен) ще е супер…колата е 2005-та 3-ка куатро 224(5) коня ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

350 лв е комплекта . За труд взимат между 50-100 лв. 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги вчера ми е набила тази грешка по долу. Идея какво да очаквам или как може да се отстрани

20220430_084153.jpg

Редактирано от Vasil82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вентилатора на климатика не сработва от време на време. Ще трябва да се свали и да се провери - може четките да са заминали. В противен случай лятото ще имаш проблем като започнеш да включваш климатика. Големия вентилатор ще се мъчи да компенсира и може да замине и той.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да не отварям нова тема, имам (неразличим за мен от когато имам автомобила) леко тракане/чукане в двигателния отсек. Смених маслото и филтри преди 50 км. Вчера сменях и акумулатора и майстора го забеляза. При няколко независими други майстора мненията им съвпаднаха, че са "клапани при колекторите". При откачване на този маркуч и затапването му на посоченото място, тракането изчезва/намаля. Трябвало да се подменят клапаните, като цента с труд е 1500 лева. Дайте мнение, някой имал ли е подобен проблем и как го е решил, освен въпросния ремонт или ме мятат по върбите. Вие какво мислите?

Колата е Ауди А6, 2.4, 177 к.с., бензин/газ.

IMG_20220510_194412.jpg

Редактирано от FiveWish
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   1 потребител

×
×
  • Create New...