Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 14


lavatrice

Recommended Posts

@mihailks Благодаря за снимковия материал.

 

На 21.09.2022 г. at 16:49, Slavi_mutev написа:

Казвам че съм доволен 

Може и аз да се метна на такива щом свирят добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 9/22/2022 at 2:41 PM, colorjoy said:

@P_PETKOV Не , разбрах какви са тези ОЕМ?

Дай повече информация за марка и бла бла

Разбрах ,че тези Галфер не стават

Благодаря предварително !

Аз пазарувам от https://shop.ahw-shop.de/ оригинални части, когато ми се налага. Щях да взимам дискове с накладки от тук, но @P_PETKOV беше така любезон да сподели едни изпаднали, които са същите. Не знам колко време и км съм минал, но никва разлика не усетих от предишните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

200+ евра за задни дискове и накладки и то в промоция, без доставка при положение че Текстар са 135лв комплекта, чешки ... никакъв шанс да дам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да споделя мнение за накладки бош, но са върху оригинални дискове, няма скърцане и спира както с оригиналните, сменени са предни и задни с бош, вече са на около 3000км и няма ядове

Редактирано от veslav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 14.09.2022 г. at 14:25, kpematop написа:

Трябва да се огледат водачите и дали не е скъсан маншона на буталцето ама чак пък и двете едновременно да задържат е странно.

Колеги малко се връщам на проблема, свалях апаратите видимо всичко беше наред смених накладки те така и така разтурах, почистих оправих буталцето е ок маншоните са ок, водачите и те. Купих vcds влезнах до някъде това видях за сензора 

Screenshot_20220927_194857_com.huawei.photos.jpg

Screenshot_20220927_194855_com.huawei.photos.jpg

Имам и друг проблем от половин година инсталацията на фаровете ми беше нагоряла и даваше късо и единия габарит нещо все чезнеше и на включен габарит докато видя защо спира да свети че прави късо ми светна head Light control range defective и сума време до сега и искам да го оправя левия фар седи по ниско инече сега след адаптация се вдигат и свалят но пак дава грешка прикачвам снимки и дайте ъкъл, фаровете им оправих инсталацията от до 

Screenshot_20220927_195234_com.huawei.photos.jpg

Screenshot_20220927_195224_com.huawei.photos.jpg

Screenshot_20220927_195215_com.huawei.photos.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Slavi_mutev Грешката на фара е от липса на адаптация - направи адаптация на фаровете за да си "научат" позициите и ще изчезне грешката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Регулирай го ръчно като преди това си стартирал процедурата с VCDS за да може накрая да си "научи" коректното положение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с двете - първо с VCDS влизаш в контролера на ксенона  и стартираш процедурата по адаптация до ниво learning , след това регулираш височината ръчно с врътките и накрая с VCDS завършваш процедурата по реглажа за да си "научи" коректните нива на фаровете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В гугъл пише почти всичко

https://www.audi-sport.net/xf/threads/hvac-air-outlet-sensor-right-center-01858-g348-error.431222/

 

https://www.drive2.ru/l/468729504576045442/

Редактирано от zdrash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

здравейте,

снощи ми направи впечатление, че левия външен стоп свети по-леко от колкото останалите, може би двойно по-слабо. вътре не ми дава никва грешка за изгоряла крушка или няква индикация за прооооблем. това дали означава, че конкретната половина на стопа е за смяна или може нещо друго да се направи ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих си предните говорители на колата. Първо проучих въпроса с поставянето на Hertz, но освен че искат допълнително преправяне (слагане на фланец + рязане на кабели и слагане на куплунг) са противоречиви и мненията колко добре свирят. Намерих фирма тук в София, която се занимава с ремонт на всякакви говорители - от доста години се оказа, че са в този бранш. Направо свалих и двата предни говорителя, въпреки че пръщеше само десния. Оказа се, че и на левия беше тръгнала сгъвката (вижда се на снимката). Дадох говорителите и на следващия ден бяха готови. Свирят идеално и ремонта за двата говорителя излезе 36лв.

 

Така изглеждаха преди ремонта (на десния 70% от сгъвката я няма):

 

A6_front_speakers_defective.thumb.jpg.ea413bc7c41060478b01833d7f205587.jpg100

 

Така изглеждат след ремонта :):

 

A6_front_speakers_repaired.thumb.jpg.17e16767ddabdef69f443a03e79f789e.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фирмата в която ремонтирах на говорителите е МЕГАВОЙС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти се заиграва след поставяне на вибро и шумоизолация във вратите разликата във звука става осезаема към по-добро :)

 

п.с. Аз съм с BOSE и като взех колата свиреше кажи речи на едно ниво със стандарните говорители в С5 купето ...

След акустичната обработка на всички врати и кори нещата станаха коренно различни и BOSEто взе та засвири по-адекватно.

Заигравката е голяма, сваляне на оригиналната виброзиолация, лепене на нова по цялата врата ... след това лепене на шумоизолация върху вратата и кората.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, marinnik написа:

 левия външен стоп свети по-леко от колкото останалите, може би двойно по-слабо

При мен същият направо беше спрял. Свалих го и видях, че мястото където е запоена буксата към платката е разпоено и доста окислено от влага. Дадох го на един приятел, който се занимава с електроника и го оправи. След известно време забелязах, че свети много слабо. Нямах време пак да го свалям и карах така доста време. Реших да го сваля един ден, но с изненада открих, че се е оправил и свети вече нормално. Карам вече месец и го поглеждам често. Засега работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...