Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 14


lavatrice

Recommended Posts

аз съм с префейс, винаги я пускам, слушам за различен шум. Зависи какъв звук издава при пускане и спиране? За мен профилактиките са нещо добро, но според зависи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сгъне някое моторче сменяш и караш ... има читави афтърмаркет ;)

Иначе истинската профилактика е следната: сваляне на апаратите, разглобяване пясъкоструй, прахово (тук обаче идва големият въпрос къде, давам жокер, че торнадо се дънят сериозно лично проверено с 5 комплекта апарати в началото на тази година). Идеята на тая цялата схема е, ако е тръгнала ръжда по апаратите да се разкара, отделно прахово боядисаните апарати задържат мръсотия много по-малко и те така.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво, аз съм много надъхан да ги правя прахово, ама вдигам я в гаража на трупчета, свалям криво ляво апаратите без да късам резби на маркучите и пращам за боядисване с много яка боя, която съм си харесал ( давам жокер YR532M ) зад черна жанта.........и изтича всичката спирачна течност. После обезвъздушаването е мъка, мъкаа. Ко праим?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Gangbango Еммм за това в сервиз, че да стане всичко както трябва. Ся ако се прави тая схема най-добре направо да се сменят и спирачните маркучи с "метални" 😉

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Gangbango написа:

и изтича всичката спирачна течност.

За да не изтича слагаш гумена тапичка на спирачният маркуч.

Жокер - тези които се слагат на пробката за обезвъздушаване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз трябва да сменям спирачна течност и ми се ще да използвам момента да опраша и апаратите с цвета на хонда, но трябва в сервиза да чакат апаратите да станат готови и не знам дали се навиват на такава схема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питаш в сервиза дали ще им се занимава и те така.

Имай впредвид, че е силно вероятно тия с праховото да боядисат където не трябва и да се наложи сваляне на боята и повторно боядисване, играх го тоя филм с Торнадо, дори след второто боядисване пак имаше малки забележи и трябваше изчегъртване ...

 

Ако ти се заиграва сменяй и спирачните маркучи, за мен лично спирането става по-консистентно.

Тези правят по размер иначе HEL и т.н.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези се справят доста добре, но най-вероятно също  им се  носят свалени апаратите иначе сменят цилиндри и гумички.

https://www.facebook.com/Little-Paint-Workshop-Боядисване-на-джанти-и-детайли-826964370718208

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, djuni_ibiza написа:

Колеги има ли начин да се кодира централното заключване така че след като се заключи клаксона да бипка?

 

Не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, GiN написа:

Колега, коя година е колата и имаш ли аларма или си само с централно заключване?

2007 без аларма 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой знае ли номера на торкса който е на обтяжната ролка на пистовия ремък?
Ще се опитам да го опъна, защото постоянно ми насича хидравликата на място като е и свири ремъка като навия волана, а съм ги сменил скоро.

Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли на фейса лампите ( леда ) в огледалата който осветяват пред шофьорската врата и пасажера на кой бушон са че странно и двете не светят. С вак кома няма грешки за изгорели лампи.

Пс. Незнам дали е свързано но на интериора смених лампите с лед 🙄 преди известно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ще го опънеш, като обтегача е с пружина и сам се опъва?
Незная, мисля че се опъва.
Ако е стационарно захващането и обтегача и ремъка ми е нов, защо тогава свири.
Маслото също е ново на фолксваген.

Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Вероятно за маслото на хидравликата говори. И моята така насичаше известно време след смяна на маслото на хидравликата. Скрибуцането също идва от рейката според мене, а не от ремъка. Затова изчакай малко и виж дали не трябва доливане на хидравлична течност, защото както изглежда почти пълно казанчето, така може да лапне още 100 грама. При мене се оправи само след време, ако не стане сигурно ще трябва да се рециклира рейката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да маслото е на хидравликата и го смених преди около 15000 км. Преди имах проблем с това свирене само зимно време, затова смених ролката с обтегача и ремъка, но уви пак същото даже и сега на топлото време.

Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk





Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...