Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 14


lavatrice

Recommended Posts

Не знам как ги карате тези 3ки с разход 6....мойта кошница е 2.0TDI CR 170кс автомат на предно,и магистрално до 130 под 6.3 няма сваляне...и това с нафта по западна Европа :(///

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@petio_venkov, при моя двигател няма много икономия и предвид, че си го карам на бензин и не съм сложил още газ. Аз не вярвам тая дърта бангия да може да гори по-малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, petio_venkov said:

Този разход е отчайващо висок. Бих търсил проблем. Няма да пиша за пореден път, колко ми харчи, но само ще вметна, че с каране до 10, над ограниченията, съм свалял под 6. Успешна седмица, тигри...

marinnik има два цилиндъра повече от нашите печки и едно 40% повече коне :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, marinnik написа:

@petio_venkov, при моя двигател няма много икономия и предвид, че си го карам на бензин и не съм сложил още газ. Аз не вярвам тая дърта бангия да може да гори по-малко.

Упс, сега виждам, че не е печок.

 

Преди 1 час, OvivO написа:

marinnik има два цилиндъра повече от нашите печки и едно 40% повече коне :)

Маа бед!

Преди 2 часа, sunshai написа:

Не знам как ги карате тези 3ки с разход 6....мойта кошница е 2.0TDI CR 170кс автомат на предно,и магистрално до 130 под 6.3 няма сваляне...и това с нафта по западна Европа :(///

Имай предвид, че ти е малък двигателя, за тоа тежък гюм. Нормално, да иска повечко нафталин, при преместване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, petio_venkov написа:

 съм свалял под 6. 

Абе и аз съм свалял мойта, ама като се прибирам от Пампорово. Иначе си звучи като научна фантастика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От вчера си издирвах снимката.

1410 оставащи при вече минати 170 от зареждането. Подбалканският Пловдив - Сливен. Гледах да не давам газ изобщо. Не съм изпреварвал никой. Майтапих се с едни хора, че Аудитата не харчат. пфф :D

20210430_170254.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://youtube.com/shorts/eQA0AjaJEpE?feature=share

Ето го от миналата седмица…Ябланица - Джъмбото на Ботевградско :) без дпф и с рецикрирани 4/6 дюзи… 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баф маа му, как ги карате тия коли наистина?

Аз както и да я карам (120-170) и каквото и да правя Шумен - Варна - Шумен (с малко градско във Варна) все 1/4 резервоар заминава ...

Или може би съм спрял да я гледам де ...

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз моята си я пръскам и градско и извън, но не поддържам повече от 160 на магистрала. Гори си, колкото си гори. Както казах - редовно я засичам до изключване на пистолета и си занулявам трипа над одометъра. Изчислявам си всеки път разхода така. Лятото, ако съм излизал извън града, си ми е под 10, но моето градско в София не е много стабилно градско. До офиса са ми 18км и когато ходя, разходът лятото ми е под 8, зимата под 10, зависи колко задръстване и колко драйвери са ме изнервили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята най-много съм я смъквал на 8.4л/100км лятото, при пътуване до морето и обратно, с каране 140-160км/ч. По принцип през топлите месеци средния ми смесен разход е около 10.5л/100км. После , със застудяването ми се вдига плавно. Явно месец Ноември е бил тежък месец от към разход на гориво, защото за този месец карах колата само градско и съм изминал около 490км и ми даде среден разход 14.45л/100км.- измерено на принципа "пълно-пълно". Ето днес , подгряване на двигателя, каране на детето до училище и после до работата ми,всичко около 12км , по борд-компютър заковах разход от 15л/100км.

Абе харчи, не е като да не харчи, ха, ха...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги моля за мнение какъв цвят джанти ще отиват на шлепа. Искам черен мат, но всички ме отказват от черното и сега обмислям мишкино сиво или оригиналния сребрист? 

 

20211207-085021.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се чудя дали да боядисвам летните, колата ми е сива като на колегата по горе при нас сребристи джанти нещо не изпъкват много, за това се чудя в какъв цвят и колко да ги потъмня

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги одеве както си работеше парното изведнъж изчезна вентилатора спря,вкл./изкл. от панела без реакция ударих го и тръгна.  Записала е тези грешки. Някой има ли идея какво може да е 

 

20211205_182305.jpg

20211205_182242.jpg

20211205_182224.jpg

20211205_182149.jpg

Редактирано от Vasil82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето субективно мнение, относно цвета на джантите е, че най-добре стоят с оригиналния сребрист цвят. 

Редактирано от Papi123
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Vasil82 Търси проблема в панела, особено като е тръгнал след ръкопашен бой. Преди време имах подобен проблем, който излекувах с нов панел и дебела цена за компонент протекшъна... Ехх тва как прозвуча чак си повярвах. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой  с фейслифтова 4Ф-ка може ли да каже кога му свети диодната лента на дневните светлини във фара (би-ксенон оригинални фарове с LED лента отдолу)? Когато са пуснати къси/дълги светлини свети ли и диодната лента на дневните или свети крушката за габарита? Когато е пусната функцията CH/LH при отключване заключване свети ли LED лентата на дневните светлини заедно с фаровете за мъгла или светят габаритите във фаровете БЕЗ LED лентата на дневните светлини? Ако се пуснат само габарити (без фарове) какво свети отпред на фара - крушките на габаритите или LED лентата на дневните светлини във фара?

 

Въпроса ми породен от това, че съм с LED крушки в дневните светлини и фаровете са ми кодирани, че са с LED DRL (така не примигват и не дават грешки). При тази кодировка LED дневните светлини светят и вместо габарит (крушките на габарита отпред изобщо не светват) - светят при CH/LH (заедно с фаровете за мъгла), при пуснати само габарити, при пуснати къси/дълги светлини, при паркинг светлини. От менюто на MMI мога да ги спирам само като дневни светлини, но в останалите случаи си светват автоматично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светят силно при изключени фарове(дневни светлини) при включване на габарит или фарове светят по слабо,вечер при отключване на колата светкат заедно с халогените.Отделна крушка за габарит няма във фара,ледовете играят роля на габарит .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, явно така трябва да бъде с LED дневните светлини. Мислех, че има начин да се кодират да светят и габаритите, но явно няма. При мен единствено не се димват LED крушките при пускане на фаровете. Мерси за инфото @sunshai 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден , колеги! Лошото настъпи и при моята 4ф-ка. Пуши бяло/синьо променя работата на двигателя. Искам да я оставя при майстор , който ще отстрани всичко. Колата в момента е в България и скоро се прибирам от чужбина. Удобно ми е за шумен, разград, русе , варна ,добрич. Благодаря предварително. ( Има софтуер) 2.7 тди , механична кутия, на предно. 

Редактирано от RogerSanchez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време бях писал за проблеми с въздушното окачване на моята 4ф. Колата вече е в С-матик и ще видим какво ще направят по този проблем. Понеже, когато ми ставаше неактивно окачването /засивено/ на ММИ, то и копчетата на мулти- волана не ми работеха, а щом ставаше активно то и тези копчета ставаха функционални запитах майсторите в С-матик, но от там ми казаха, че не би следвало да има такава взаимовръзка. Затова и тук да попитам - от какво може да е този проблем! Неактивно окачване - неработещи копчета на волана, активно окачване- работещи копчета? Да не се окаже, че проблемът ми с въздушното окачване е електрически и е от някакви кабели? Или пък нещо от компютъра на колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...