Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 14


lavatrice

Recommended Posts

@VBI пуснах току що няма никакви грешки . Не съм забелязал сигнала да е слаб държи си станциите. Къде да погледна за проблем с антената.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пичУити с не хващане на станциите.Често без да набива грешки проблема е в радио тунера.Пробвайте с друг!Аз имах нещо подобно,набиваше грешка за антена/чистота и по-слабо хващаше станциите.Смених радио тунера и всичко е Ок.Няма СР.Действайте ;)

Редактирано от kikson1979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kikson1979 а знаеш ли в какво се изразява проблема ,студена спойка или нещо друго

@venko74 свалянето предполагам че ще е като DVD-то за навигацията, маха се цялата шейна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен, както бях писал в предходни постове, при смяната на вратата на багажника бяха забравили да сложат антенния усилвател и набиваше грешка - 

02981 - Connection between Radio and Impedance Converter 1

            011 - Open Circuit

След поставяне на усилвателя грешка вече няма  но проблема със станциите си стои. Като минавам през центъра на София се появяват, на други места изчезват и стои само активната. На ауто скан не ги намира а в мемори си ги помни и работят.

Мислех да пробвам с друг усилвател но напоследък все не ми оставя време да се занимавам. Гледах схемата, но не съм наясно дали няма и от другата страна на задната вратата още един такъв усилвател. Ето го:

 

 

20211217_105301.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на моята е така със станциите ту се появяват ту стават в сиво,грешки няма обаче забелязах че се изгубиха така откакто ми сложиха фолио на задния прозорец,моята е седан

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От другата страна на усилвателите има малка черна букса, чиито кабел отива запоен към нишките на прозорците (странични багажни при комбито) които изглеждат като подгрев. Това са антените. Най-вероятно има оксидирана или счупена спойка или пък прекъсната нишка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи къде е повредата. Запояването да, но ако е прекъсната лентата незнам. Уж има разни китове за ремонт на подгреви, но не съм работил с такова нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Vasil82 Ако са ти здрави антените, може би наистина не е лошо да пробваш с друг усилвател или тунер. Самия тунер се сваля сравнително лесно, трябва да се внимава с кабелите на куплунга отзад, че са леко къси и да не се прекъсне оптичния кабел - т.е трябва да се издърпва внимателно напред да не се скъса нещо. Единствено не помня дали имаше СР на тунера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ще ги огледам, а има ли значение буквите на тунера и усилвателя или мога да сложа с други различни от моите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, дано някой даде информация кои тунери са съвместими.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам проблем с патрона за палене на колата .

Не щрака като вкарам ключа и съответно ,не щрака и не гаси модулите като го искарам .Иначе колата си пали и няма никакви грешки .

На някой да му се е случвало нещо такова и как се лекува , че различни версии от майстори чух ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тунерите са съвместими,взимайте от по-нова година.Тествайте,лесно е поне да изключите ако проблема не е там.Често е от студена спойка... По 50 кинта са вече втора употреба.Няма СР!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/17/2022 at 9:23 PM, OvivO said:

колеги, някой знае ли за София в южните квартали или център добър сервиз за ауспуси? Левият ми накрайник леко се клати, явно е поръждясало, където е заварката с гърнето. 

Направиха ми и двата накрайника, че са слагани преди 10 години и челно към гърнетата са заварявали ламаринка, която на единия накрайник бе доста ръждясала. Просто накрайниците са по-дълги и е трябвало да бъдат скъсени тогава. 
При Боби в Бистрица, препоръчвам - работи бързо, качествено и евтино, колкото и да са несъвместими тези три думи. Работи и в събота, отидох, взе ме и след 1 час бе готов. 
 

За справка - Пепи в Дружба - препоръчван в много форуми, ми каза, че трябва да му оставя колата за 3 часа поне. Не знам как работи.

Крафт на Южната ми поискаха 200 лв за работа, за да ми ги направят, а казаха, че по-добре да си купя други накрайници и тогава "само" 120лв :D Тези не познават парите. Моите накрайници са неръждавейка и са си в много добро състояние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20.01.2022 г. at 8:29, Evgeni K. написа:

От другата страна на усилвателите има малка черна букса, чиито кабел отива запоен към нишките на прозорците (странични багажни при комбито) които изглеждат като подгрев. Това са антените. Най-вероятно има оксидирана или счупена спойка или пък прекъсната нишка.

При мен става въпрос за усилвателя, който се намира между стъклото (прозореца) и дясната колона на задната (багажна) врата. Не съм на 100% сигурен, но в случая мисля, че няма спойка между усилвателя и стъклото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив, има. Всичките имат. От едната страна влиза коаксиялния кабел, от другата страна буксичката с кабелчета, които са запоени към прозореца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мхм интерсено. Тря да погледна тогава. А имаш ли идея дали има същия усилвател и от другата страна на колонката? На схемата са дадени и от двете страни но са с един и същи номер и не вдевам 2 ли са или е 1 в зависимост ляв или десен волан?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...