Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 14


lavatrice

Recommended Posts

Усилвателитеса много видове, въпреки, че превидно са еднакви. Нито буксите на коаксялите могат да се заместят, нито пък спойките са на същите крака. (Говорим без побългаряване). Ако например, трябва да сменяш такъв усилвател, трябва да е абсолютно същия. Букви цифри и жълтата кръгла лепенка също. Ако правиш ретрофит, отново може да имаш затруднения. Например, слагаш печка и си имаш DAB, но пък донора няма DAB. Нито един от двата усилвателя не става. Трябва да си намериш друг, от кола която има и печка и DAB. Също в този случай трябва да се проверят, дали трите крачета към прозореца, са запоени на същите места или трябва да се преправя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги, днес отвих капачката на хидравликата и там има една супер малка пръчка, но тя си бе суха, масло не се вижда, само една цедка долу. Не знам какво е нивото и колко трябва да е на -5 градуса, защото на пръчката има нива за +20 и +80  градуса или така ги разчетох.

 

Кой маркуч прави проблем на хидравликата, имаше някакъв, който често се пукаше?

 

Такова масло ли трябва да взема? Маслото на хидравликата го смених преди 40к

Power-Steering-Oil-G-002-000.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че е това. За Б7-цата е това, почти съм сигурен че е същото и за А6 4F. Беше около 30-тина лева в представителството на Шкода преди 2 години.

На щеката са сложили чертичка за 20 градуса (студен мотор) и 80 градуса (загрял мотор) за твое улеснение. Да слагат трета и за -5 градуса би било прекален лукс. :)

Ако направиш линейна екстраполация за -5 градуса, няма да си далече от реалната стойност.

 

 

s-l640.jpg

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@OvivOИ при мен ей така не се виждаше миналта зимата. Сипах малко докато не се показа леко над мрежата на студен мотор. Свистенето/Цвърчене, което се чу 1-2-3 пъти преди това изчечна. После го смених изцяло и тази зима няма ядове.

 

Колеги, след 3г и половина дойде времето да търся нови накладки. Можете ли да препортъчате някакви хубави? Четох малко из форума, но различни мнения намерих. Май по-адекватните марки са АТЕ, ТРВ и третата я забравих. До колкото видях в ЕТКА ОЕ номерът е 4F0 698 451 F и някъв размер пише 330х22мм. До колкото разбрах имало меки накладки, които не захабяват дисковете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@marinnik: ще видя как е нивото и дали има течове. 

 

За накладки - ATE, но избягвай керамик серията, които не цапат джантите, а ако си намериш ОЕМ, най-добре. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще пробвам Акебоно на пролет. В американския ауди форум много ги лансират. Общо взето, има ли тема за спирачки всеки предлага акебоно макебоно. Ще ги пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ще сменям рамото ня задната чистачка обаче не иска да излезе,някой има ли идея как да го изкарам да не повредя оста на моторчето. Чудя се със скоба за лагер дали ще стане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ники 125кс. Ще слагам от 4G в руските форуми казват че стават

Иначе от тук https://m.bazar.bg/obiava-34934013/audi-a4-b8-a6-c7-zadna-chistachka-s-ramo-audi-a4-b8-a6-c7-allroad

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз 2 пъти вече го сменям задното рамо и все си намирам от някоя морга през мобиле.бг или карс.бг. Май ще трябва 3то да сменям, защото мисля, че се счупи скобата дето държи самото перо :(.

 

@OvivO, мерсиии за съвета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Gangbango написа:

Аз ще пробвам Акебоно на пролет. В американския ауди форум много ги лансират. Общо взето, има ли тема за спирачки всеки предлага акебоно макебоно. Ще ги пробвам.

  

+1 за Akebono Ultra-Premium Ceramic. Точно 8 години вече съм с тях (предни и задни) и още не са се износили. Също не мърсят джантите и не съскат при спиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е значи е решено. Само да намеря на нашия пазар истински такива. А спират ли хубаво? Щом не цапат сигурно пък ще износват диска повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на времето ги поръчах от Амазон и пристигнаха от Европейски склад. Спират с една идея по-добре - с по-малко натиск върху педала. Това се усеща веднага след като ги смениш, но след това се свиква. Не знам дали износват дисковете по-бързо. Предполагам че да, но нямам база за сравнение. На задните съм все още с оригиналните дискове, предните се наложи да сменя преди 3 или 4 години. Също нагряват дисковете по-бързо, така че ако имаш вибрации сега поради изтънели дисковете, керамични накладки ще ги увеличат със сигурност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти 1 популярен сайт за Щатите 

https://www.ecstuning.com/b-akebono-parts/front-euro-ceramic-brake-pad-set-eur1322/8k0698151h~ake/

със сет накладни , зора е че много от сайтовете там не шипват до БГ . Ако се съберат повечко хора желаещи да поръчват от там , може да се измисли схема , ама си е чакане :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още има почти всички разновидности в Амазон и няма проблем с шипването: цък!

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Gangbango said:

Аз ще пробвам Акебоно на пролет. В американския ауди форум много ги лансират. Общо взето, има ли тема за спирачки всеки предлага акебоно макебоно. Ще ги пробвам.

доколкото те познавам накрая ще сложиш Макебоно... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акебоно съм ползвал 2009-та бяха супер евтини и ги взех от Евро07. Не бях особено доволен. Пробвайте Remsa хубави и евтини като Akebono.

Редактирано от kpematop
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, OvivO написа:

доколкото те познавам накрая ще сложиш Макебоно... :D

 

Макебоно нямат накладки за 4 буталните брембо, които ще слагам :P  Малко да се пофала :D

Иначе накрая ще си метна я Textar, я Ate и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накладки - карам с galfer - много съм доволен.

Рамо за задна чистачка - Оригинално е 115лв в Порше. Имам ново неоригинално, някой ако дойде да си го вземе - подарък. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 minutes ago, Gangbango said:

Макебоно нямат накладки за 4 буталните брембо, които ще слагам :P  Малко да се пофала :D

е, нали се разбрахме във вайбър да го напиша това, за да можеш да се похвалиш с 4 буталното брембо, бре :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой, ако иска 4 бутално брембо имам едно за 330 диск с разстояние за монтаж 145 или 147мм. Апаратите са 2014-та година на един чифт дискове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Gangbango написа:

Е значи е решено. Само да намеря на нашия пазар истински такива. А спират ли хубаво? Щом не цапат сигурно пък ще износват диска повече.

 

Виж дали има Ferodo Racing DS2500 спират брутално добре, меки са и заради това цапат яко жантите, за сега това ми е личния фаворит след ОЕМ накладките :)

Ширпотребата нямам желание да я коментирам аз лично приключих с опитие кои накладки спират пък не скърцат и т.н. безумни гимнастики.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...