Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 14


lavatrice

Recommended Posts

Колеги,някой имал ли е проблем колата да му дърпа на дясно.От какво се оказа? Сложил съм нови летни гуми Pirelli сега.Окачването ми уж е Ок,,а на стенда била права...🤔 3.0tdi quattro

Редактирано от kikson1979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от гумите гаранция,летните са на 100км!И със зимния сет е същата работа,даже си мислех,че е от тях въртях ги как ли не...

Редактирано от kikson1979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дефакто 2 стенда минах.На задно ляво колело има 3 десети от градуса отклонение само,това излезе от втория 3D стенд.Според майсторите е прекалено малко.Болта на големия носач на задния мост е запекъл обаче и не можаха да регулират там.Като са я карали на заден ход,задницата е тръгнала леко на ляво.На пред продължава да дърпа на дясно.Неам идея какво става...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@OvivO и ти си прав :)

Става въпрос за предни спирачни накладки делфи. Излизат два модела :

LP1922

LP1825

Колата е с 321 мм дискове 

Редактирано от Vasil82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Vasil82: и аз съм с 321мм и по моя VIN излизат LP1922.

108 пари с отстъпка, но тя отстъпката е разтегливо понятие :)

1841203099_-.thumb.png.530442bf917851096f1289245880f8b8.png

 

П.П. но пък пише спирачна система Continental. Проверявам ги в Евро07. Но пък нашата си е ATE система. Като размери пасват.

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@OvivO Благодаря 

И мислех че трябва да са те ама все пак реших да попитам.

На мен ми идват на 80 лв с отстъпка 

Редактирано от Vasil82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги може ли да се смесят различни марки антифриз, моя е ОЕМ смених го заедно с термостат,но се иска малко доливане. В момента не мога да намеря ОЕМ ,та мога ли да сложа друг

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, но трябва да е същия цвят (цвета отговаря на типа). Ако е само до доливане, можеш да сложиш и дестилирана вода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой знае ли от къде мога да намеря въпросната лагер- втулка или там както се казва. Това е от механизма на чистачките , тази втулка е на болна който захваща механизма към купето от лявата страна. Моята се изкриви след като ми вдигнаха рамената на чистачките без да са на сервизно положение. П.с. ако някой си е купувал скоро време механизъм за чистачките и на стария все още я има тази втулка много бих се радвам да я закупя от вас. 

IMG_20220402_080705.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@buzzi Имаме развитие.

1.Направиха перфектен задния мост на 3D стенда.

2.Тръгнаха да правят и предницата,обаче на предно ляво колело беше избягъл Камбера,страничния наклон.Охлабиха предния мост както е на стенда,но не влезе напълно в норми.

На сходимост стана,но предно ляво колело свети в червено още и е -1.19 градуса т.е. леко е отворено отдолу.Предно дясно е на -0.54 почти заводска стойност (-0.52 е идеалната стойност)

Референтните стойности за вертикалния наклона (Камбера) са от -0.27 до - 1.17.

Чудя се защо страничния наклон отпред в ляво е избягъл след като регулираха задния мост?

Сега е по-добре,по-малко тегли в дясно,но и се усеща напрежение понякога във волана (явно контря с лявата ръка кормилото)

До продължим ли да го прецентроват предния мост по-сериозно в моя случай т.е. на подемника да разхлабят всичко отпред?На стенда повече не искаше да мръдне предния мост,а лявото колело е било на -2 градуса някъде?

 

post-1-0-21039600-1485626117.png

Редактирано от kikson1979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/17/2022 at 8:30 AM, krasi85_ said:

Колеги някой сменял ли е лагер на компресора на климатика на 4F 4.2 MPI?

Видях, че ще трябва да се сваля и тампона на мотора откъм страната на шофьора, че май и цялата предница..

 

https://drive.google.com/file/d/1pn3qLZCl6ImYJ2AaepkxgTfWo33VmqBw/view?usp=drivesdk

 


 

Проблемът е решен, ако някой стигне  до този момент (не му го пожелавам :d) да пише

Редактирано от krasi85_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@buzzi При мен е нямало удар,карам я от много отдавна. Не знам дали може като са сменяли тампоните на моста от тогава да не е Ок.А пък последно от S_line я правиха с нормално окачване,че не исках да е толкова ниска... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при смяна на носачи горни и ако е имало проблем с болта горе на шенкела - да не са ти нагрявали с горелка и леко да се е кривнал носачът?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@buzzi Малко ъпдейт с моя казус.Оказа се,че шарнира има лек луфт (на ляво/дясно) на преден долен ляв носач. От него възможно ли е да дърпа на дясно и вертикалния наклон на лявото колело да е леко мръднал колеги?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...