Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 14


lavatrice

Recommended Posts

Здравейте, някой да знае добър тапицер в София, тавана ми е почнал леко да се отлепя от към сенника на пасажера, колата e avant ако има значение.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ще опиша нещо, което наблюдавам при моята кола, да видим дали и при още някой го има това.

Най-често се забелязва на магистралата, защото там се поддържа някаква скорост и се налага доускорение за изпреварване. Та.......карам с постоянна скорост примерно 140км/ч. Това значи, че съм дал тротъл на 50% горе-долу. Решавам да ускорявам и давам до ламарината (буквално до ламарината). Съответно автоматика решава, че 6-та му е ОК и си започва ускорение направо на нея. Добре, започва да ускорява с някакво темпо при педал на 100% и тук идва интересното......като отпусна леко да речем от 100% стават 90% , колата започва да ускорява осезаемо повече. Усеща се сякаш въртящия момент при пълна газ е по-нисък от този при 90%. Стана дълго обяснение, но ако някой е забелязал същото нещо, ще ми е интересно да знам защо прави така колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Gangbango написа:

като отпусна леко да речем от 100% стават 90% , колата започва да ускорява осезаемо повече. Усеща се сякаш въртящия момент при пълна газ е по-нисък от този при 90%. 

Логиката на на софта е такава, че дали е 90% или 100% няма значение за ускорението. Нещо не е наред с въпросната кола. Стокова ли е или има ремап?

С газ до дупка автомата трябва да свали предавка, освен ако не си на 6та с 200 вече. Сигурен ли си, че като върнеш газта и тръгва повече. Да не би така да ти се струва, понеже в този момент да влиза в обороти и да започва да тегли? Хубаво е някой друг да се опита да направи същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваля предавка само когато се задейства кикдаун суича. Иначе педала на газта спира и трябва да се натисне по-силно за да потъне още повече и да го задейства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е фабрична, без ремап, със спрени егр и вихрови. Този феномен си го правеше и преди спирането на двете системи. Колата вади една единствена грешка "Invalid data set", която не мисля, че има отношение. Не се заблуждавам, че отпускането на газта води до по-доброто ускорение. Винаги го прави и няма значение на какви обороти ще отпусна леко газта. Сякаш при пълна газ се задъхва, а при леко отпусната газ набира доста по-добре. Готов съм да натоваря някой айляк с познания по тези мотори и да направим кръгче по Тракия. Човек като го усети сам това поведение му се изяснява и може да навърже някакви заключения. На мен ми се върти в главата - дебитомер, налягане на турбо, гориво. Най-вече си мисля дали, ако пренадува турбото може да се получи така. Защото при пълна газ и турбото е в пик. Като вкара повече въздух от нужното за впръсканото гориво, дали няма да води до подобен резултат. Но пък не трябва ли тези модерни коли да дадат някаква грешка, ако турбото пренадува?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гангбенгчо е плавен явно и не прави кик-даун. 
 

7 hours ago, Gangbango said:

Та.......карам с постоянна скорост примерно 140км/ч. Това значи, че съм дал тротъл на 50% горе-долу. 

@Gangbango: баси и печката, на 50% със 140, до ламарината поне 280 ще направи, бачовата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

крематор може и да разпознае защо, но и моя е флашван поне два пъти от него :)

Може да е имало по-нова версия просто, може и да е за дизел гейт, може и да е ремап.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2007ма е префлашван...дай скрийншот от двигателя

Редактирано от kpematop
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,някой правил ли си е предните стъкла на 4ф,моите особено десния върви бавно а левия една идея по бързо, изчистих уплътненията че малко затягаше самият прозорец в тях и смазах водачите и релсите,водачите се виждат здрави няма липсващи парчета от тях жилата също са здрави,вашите бързо ли се вдигат и може ли да е от самият мотор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20.08.2022 г. at 22:02, OvivO написа:

:)

 

ей ме мен тука. вече няколко месеца си казвам, че не трябва да сменям генерацията... но все така отварям ибей. чудя се коой ден просто ще пусна поръчката :Д 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, Vasil82 написа:

 Колеги някой пробвал ли е да си прави сам тавана вътре

 

 

Аз лично този клип гледах и си поръчах плат и лепило от олх. По спомен с доставката( миналата година )ми излезе 45 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...