Jump to content

Audi A3 2.0TDI 140PS BMM - Въпроси, мнения и препоръки


j3r1ch0o

Recommended Posts

Здравейте, 

Имам няколко въпроса относно този автомибил с конкретен двигател, Audi A3 Sportback S-Line 2.0TDI 140PS 07.2006г, с код на мотора BMM. Колата която съм харесал има наличен DPF и катализатор. Изчетох доста теми за проблемните BKD и BKP с пукане на глави, проблемни дюзи и т.н, но никъде не намерих информация и мнения конкретно за BMM мотора дали има същите болежки. До колкото разбрах от изчетеното, бил доста безпроблемен и много здрав мотор. Имам няколко въпроса за този двигател и ще се радвам много, ако някой може да сподели мнение и препоръки, също така плюсове и минуси.

1. Мотора BMM 140PS, има ли същите проблеми с пукането на главите, като BKD?
2. Чувал съм, че BMM мотора нямал номера на главите, като BKD с буквите A, B и C? Това дали найстина е така?
3. Ако някой е минал през проблема с пукната глава конкректно на BMM мотора, какви са симтомите и ориентировъчна цена за ремонт?  До колкото разбрах от други теми във форума, автомобил с такъв проблем губи доста антифриз без течове от охладителната с-ма, пуши бяло, няма достатъчно мощност и пали доста трудно на студен двигател?
4. Какви евентуални чести проблеми може да създава този BMM двигател? 

Моля ако има такава тема конкретно за BMM да ме пренасочите, тъй като не я открих. 
Благодаря предварително! :)

Редактирано от j3r1ch0o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, карам същия автомобил! Вече почти 100 000км, без сериозни проблеми.Относно главата на този двигател тя е същата като на 1.9. Даже на двигател 1.9 BLS е едно към едно. Дюзите са на Бош. Всички останали болежки, които може да създаде двигателя и периферията, ги има и на 1.9 двигателите.Турбото е Гарет.Хубав ден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Благодаря за информацията. До колкото разбирам, BMM мотора не пука глави, както при BKD от първите версии ?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...