Jump to content

Изхвърля ми водата


autounion

Recommended Posts

Здравейте колеги,  от доста време не съм влизал във форума , но от седмица при 90км в час държи 92градуса но вдигна ли 120км започва да загрява и изхвърля водата , смених темостата пак същото,  плед и 2- 3 години смених глава и гарнитура и помпа, доста хора ми казват  че помпата е за смяна, давайте идеи 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако предположим,че гарнитура и глава са ок,то остават помпа, радиатор и вентилатор на радиатора.Перките предполагам си ги проверил.Ако има малко запушване в радиатора при по-големи натоварвания няма да насмогва.А помпа каква сложи?Вижда ли се струя в разширителни съд от маркучето,което идва от радиатора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както писах  че сменях глава   гарнитура  радиатор и помпа,  но няма струя във разширителния съд дори и когато отвори термостата, та това ме довежда до мисълта ,че турбината  превърта при високи обороти и за това загрява 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Явно не е. Ама ако почака още малко ще затвори темата с тъжен пост. @autounion сменяй помпата и си прегледай радиатора що-годе равномерно ли затопля преди да разглобяваш. После виж как се държи като му набучиш маркуча с водата, да не се окаже леко позапушен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля ,че е главата защото почистих радиатора и 2часа изправях ламели на радиатора щото като са ми сменяли ангренажа майстора така беше замазал половината радиатор , та онази вечер пътувах си температурата стоеше 90градуса, но изведнъж ми светна лампата за нивото във разш съд спрях вдигнасе пушилка като отворих капака маркуча разцепен оправихмего долу горе да се приберем, но като е студена няма надуване но загрее ли започва да надува и изхвърля водата,  постоянно се чува бълбукане из маркучите , казаха ми имало накакъв препарат който се слагал във водата и ако има изгорели газове се оцвенявала водата , та утре и такова ще търся 

На 17.08.2021 г. at 20:29, head_up написа:

Явно не е. Ама ако почака още малко ще затвори темата с тъжен пост. @autounion сменяй помпата и си прегледай радиатора що-годе равномерно ли затопля преди да разглобяваш. После виж как се държи като му набучиш маркуча с водата, да не се окаже леко позапушен.

От тънкия маркуч изкарва само въздух на всякъде мизатопля парно и изпарител , та клоня към глава 

Редактирано от autounion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17.08.2021 г. at 19:49, batiaro написа:

Още ли не си сменил водната помпа,чакаш я хубаво да се окоти ли?

Май ще излезне глава , може би миниатюрна  шупла при загряване се отваря 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че преди 2-3 години си шлайфал глава и правилно си я затегнал, май ще излезе кривина в блока. Излиза ли антифриз през ауспуха?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...