Jump to content

Оправяне на проблема с "мързеливите" колани.


leo

Recommended Posts

Привет колеги!

Повечето са се сблъсквали с проблема на "мързеливия" колан който не иска да се прибере.

Почва се едно бутане и помагане на колана да се прибере, а понякога и това не помага.

Гледайки разни клипове тук и там ми попадна идея която реших да споделя тук, за да е от полза и на други като мен.

Работата е следната: издърпва се колана до край и се изважда извън вратата след което вратата се затваря върху него.

След това следва пръскане на колана с препарат тип обезмаслител (аз ползвах меглио) и се оставя малко да подейства. Закача се закопчалката на колана за задната джанта с помоща на ластик за багаж (аз това имах под ръка, а може да се импровизира който с каквото разполага) и следва измиване с пароструйка (с гореща вода препоръчително). Така закачен колана може да се измие стабилно без да се гъне и обръща. След това който има възможност го оставя така да съхне, а който бърза може да отвори задната врата и да затвори закопчалката на колана с нея като колана остава отвън и колата може да се кара (като не е препоръчително да карате без колан 😉 )

Какво ще излезе от колана ще видите сами 😄.

Ефекта сега е, че колана стана по-мек и трябва да го държиш при откопчаване за да не ти "избие зъбите" 🤣

ВНИМАНИЕ!!!

ИЗПОЛЗВАНЕТО НА ОБЕЗМАСЛИТЕЛИ ПО ТОЗИ НАЧИН ДИРЕКТНО ВЪРХУ АВТОМОБИЛА МОЖЕ ДА УВРЕДИ ЛАКОВОТО ПОКРИТИЕ!!!

Моят лак е чао и за това го направих директно без страх. 

Ето и една снимка на установката.

 

20210810_102857_copy_1843x1037.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...