Jump to content

Какво е двигателното масло Ауди 4.2 бензин 2011г.


Recommended Posts

Преди 1 час, P_PETKOV написа:

Това с шума е много относителен критерий дали едно масло е читаво ли не.

Много зависи дадено масло какви присадки има за намаляване на триенето и т.н.

За мен лично това не е релевантен критерий.

 

И аз мисля така. При условие, че шума не се увеличава с достигане на работна температура на двигателя. Бързото почерняване при бензинови двигатели също е лош признак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, Бако Мецан написа:

Аз си взимам Aral, взимам го на туби от по 20 литра от Германия (аз лично си го карам от там) и сменям през 7-9к километра. Докато беше в гаранция я карах в Ауди, но след 5.000 километра източвах тяхното масло и сипвах от моето. Такива като мен, които треперят на тия курници всеки месец са в сервиза за нещо. Имам един комшия, купи си А7 3.0 TDI през 2011 когато беше на 1 година и 12.000 километра, в момента е на 368.000 километра, сменял е масло само в Ауди и само на Long Life интервали, колата още върви и за 10 години е сменил един мехатроник, през кура му е, че тропат веригите и сипва нафка където намери. Всеки ден се чудя на такива хора, но е факт, че при такива като него колите карат по 400.000 километра и живеят спокойно.

Карай си арала и си свиркай ,немаш грижи.  Я карам 4 годин само арал от крана на работа и си нямам ни една😁

Миналата седмица долях от същия кран на едно S8 2 килА ,че шефа го беше търкалял 6000км и ламБата светеше с пълна сила и вика ...bitte maximal 2 Liter Öl nachfüllen 🤣

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, МММ1 написа:

 

И аз мисля така. При условие, че шума не се увеличава с достигане на работна температура на двигателя. Бързото почерняване при бензинови двигатели също е лош признак.

И аз съм съгласен с това, но ако е хубаво маслото не трябва ли да си има всички необходими добавки и двигателя да не работи по-твърдо (шумно)? При мен не се променя шума с повишаване на температурата на двигателя, но някак очаквах да работи по-меко или поне както си работеше с Шел-а. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук става въпрос за едно и също масло Ravenol VST 5w40, което да има необходимите добавки за да не се налага да се добавят отделно ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисълта ми беше малко по-друга, че в дадено маско което има група III за база може да сложат по-читави добавки за триене, а в друго което е с база група IV (PAO) да има не толкова добър пакет от добавки за подобряване на триенето. Ся това си е моя лична теория и до колко е вярна ще трябва доста ровене и сравняване на анализи.

От друга в крайна сметка и при маслата накрая всичко се свежда до едни пари и те така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

 

Колега къде ги пише тези групи, не мога да преценя какво 5w40 да сложа на A6 4.2 2006

Castrol какво да бъде, Magnatec, Edge ?

Всички покриват 502.00, 505.00

Идеята е да се сменя на макс 7-8хил км

Има ли смисъл от 5w30 edge long life III ?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш 5w30 VMP

За 5w40 VST или RUP 

Кастрола дори нямам желание да го коментирам има достатъчно писано. 

За групите трябва много ровене, но накракто всички ширпотреба масла са група III с малки изключения. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...