Jump to content

Ниско налягане масло


MiroA4

Recommended Posts

Искам да добавя продължението с моята кола. Първо да подчертая, че колегата @ifidik излезе прав за хидравличните повдигачи. След проверката им, бяха като лейки 😃. Смениха се всичките повдигачи, уплътнения и гумички прилежащи към това разглобяване и вече 2 седмица колата няма проблем, след ремонта колата вдигна 0.85-0.9 бара. Може някъде надолу да има и др износвания, но засега това ме устройва. Проверете си хидравличните повдигачи и ги сменяйте смело. Благодаря на всички !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее браво на колегата,най-после едно работещо решение.Аз лично имам двама клиенти с такъв проблем,а трети смени мотор гаранционно,след като и в Порше Запад не му решиха проблемът,след смяна на де що има по мазилната система.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0.6-1.2 дават диапазона на празен ход, датчика сработва на под 0.6, и не със смяна на маслото не можеш да постигнеш това, защото отново ще губи налягане. Изпробвано е преди това със скъпо и хубаво масло ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Mitkatamitkata написа:

Искам да добавя продължението с моята кола. Първо да подчертая, че колегата @ifidik излезе прав за хидравличните повдигачи. След проверката им, бяха като лейки 😃. Смениха се всичките повдигачи, уплътнения и гумички прилежащи към това разглобяване и вече 2 седмица колата няма проблем, след ремонта колата вдигна 0.85-0.9 бара. Може някъде надолу да има и др износвания, но засега това ме устройва. Проверете си хидравличните повдигачи и ги сменяйте смело. Благодаря на всички !!!

Колега понеже ми писна да сменям работещи части по колата... Колко ти стъпи процедурата с повдигачите? За да знам колко трябва още да прижаля? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам нищо против да се сменят хидравличните  компенсатори.Всеки износен детайл   по  веригата  но маслената магистрала оказва влияние върху налягането на маслото и когато всички  хлабини  са в норма би трябвало налягането при 90 градуса на мотора да е 1,6/1,8 бара при празен ход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам А5 с CGLC мотор. След червената лампа, първо смениха датчик и шестограм, но не се оправи. След това смениха повдигачите и всичко е точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че вещицата е открита... 3 ти денкарам из задръстванията и не ми е светвала лампата... След смяна на прословутите хидравлични повдигачи... Благодаря за помощта... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако бях със вашите мъки, серизно бих изпратил поне едно Уиски на колегата, затова че ви избави от мъките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да въведат този стандарт имаше 5w30.

Мн е вероятно да му хареса.

На какви километри е колата?

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди ремонта смених оригиналното с риванолче 5х30, защото това 0х30  според мен ще е рядко, а и бозата каквато е … Също така ако не греша, реванола му даваха по видока работна температура 

Редактирано от Mitkatamitkata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, buzzi написа:

Преди да въведат този стандарт имаше 5w30.

Мн е вероятно да му хареса.

На какви километри е колата?

200800

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е със същия мотор ,на 230 000 почти и я кърта само да ми падне място и да няма трафик. Никакви представа нямам каква боза е  ОЕ маслото, ама с нея карам повече от 10 години в зависимост от колите, които имам,последните с 0.30 или докато го нямаше 5 .30.

Няма драми с нито една от колите ,които поддържам, а не са малко основно с ОЕ масло. Нямам идея какво се случва ,но нещо е  пипано и сега е ред на проблемите. Проверил ли си охладителната система,достатъчно ефективна ли е,гледаш ли температурата на маслото?

Може да се изкара като екстра ,ако не си го направил.Трябва да има причина. Моето макс съм го виждал на 120 градуса.

Гледал ли си каква е  t маслото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 25.08.2021 г. at 12:32, MiroA4 написа:

4. От мотора няма никъкви симптоми за износване

Какво точно имаш в предвид , замерен ли е коляновия вал биелни и основни лагери?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...