Jump to content

При махнат катализатор на бензинова кола ще успее ли да мине преглед и да покрие евро 5?


Recommended Posts

Здравейте наскоро се запуши катализатора и понеже са доста скъпи предложиха да го махат, бг сервизите,

 

въпроса ми е ако го махна и го елиминират и софтуерно на бензинова кола евро 5  , ще може ли да си мине прегледа или ще правят проблем, от прегледите знам,че много хора карат без катализатори в бг/бензини дизели и всякакви коли.

В много краен случай , мога да  търся търся решение като употребяван катализатор или универсален?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тотално да не мине прегледа - не. Според новите изисквания обаче е възможно да влезеш в по-ниска ЕКО категория, но за сега все още няма такива прецеденти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако дава грешка или мирише на развалени яйца, нещо в гориво/въздушната смес не е наред. Правилният път е не да се маха катализатора, а да се отстрани проблема и тогава катализатора се почиства сам в процеса на каране (в повечето случаи, стига да не е мъчен твърде дълго така).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друга причина да се повреди катализатора може да бъде и горенето на масло, но това също го хващат на прегледите, Все пак тази година доста познати успяха да минат само със заклинанието "Тази кола за последен път минава така! Ще видите от нова година като ни свържат с ДАИ и .т.н." И въобще всичко зависи от проверяващите (виждал съм лично как ръчно се въвеждат данни за газовте само и само да нагодят нещата).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно невъзможно да се хване горене на масло на годишен преглед. Трябва да гори толкова масло колкото бензин за да се хване. 😆

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, но това ми се вижда страшно висок разход, но все пак аз карам по-стара кола и имам други критерии (при 1 л на 2000 си смених гумичките на клапаните и до момента за 6000 км изминати няма видим разход), А иначе на роднина с Опел Астра с катализатор го бяха детектирали, но там и намирисваше на масло доста силно.

Редактирано от Agent Smith
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Катализатора така или иначе трябва или да се махне или да се замени, но ако се замени пак ще го унищожи маслото,

преглед и да мина тази година другата как ще мина ?

Трябва да се знае по кой път да поема.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма да мине преглед в тоя конкретен казус.

В момента е невъзможно бензин без катализатори да мине емисии.

Да ме поправи някой който е минал след 12 юли.

Дизелите да не се обаждат 🤣

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да хвърляме боб и да спорим дали ще мине или не, най-добре иди на преглед и след това сподели резултата за да стане ясна на всички реалната ситуация. Баба Ванга не е тука.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм евро 1 и взех категория 2 с ауди А6Ц4 2.8 куатро, без катализатори. Все още прегледите са пълен ташак и се ползват само за пълнене на касички, а не за реален контрол на техническата изправност на автомобилите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз минах преглед май месец с A3 3.2 с премахнати катализатори, без да ми кажат каквото и да било при меренето на емисиите. Тогава нямаше още еко стикери, но те така или иначе към момента нямат абсолютно никаква функция, освен че някои шофьори се оплакват, че им пречат на видимостта. Нито на данъка се отразяват въпросните еко категории, нито има някакви ограничения за колите с по-ниска категория.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...