Jump to content

Всякакви въпроси свързани с Audi А6 4G (C7) - Част 2


Dan4ote

Recommended Posts

Здравейте. Излезе ми тази грешка. Изтривам я но някъде след 300 - 500 километра излиза пак. Колата си въри както винаги без никакви проблеми. Audi A6 C7 3.0tdi 272cv. 2017. Някои знели къде се намира този датчик на коляновия вал и дали е лесно достъпен за смяна. Благодаря на всички. 

Screenshot_20220519-224957_Gallery.jpg

Редактирано от Krivija A6
Добавяне
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 281
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Колеги, покрай дъждовете ми се появи следният проблем. Вътре в колата все едно става парник, усеща се все едно не влиза въздух и това веднага при малко влажно запотява прозорците докато не пусна климатика и се оправя. Самият въздух седи много тежък. Не мога да преценя и нямам идея от какво е. Може ли да дадете предложения с решения ако сте се сблъсквали? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предполагам си сменял филтър купе, за да се изключи това?
Вероятно клапата, която регулира циркулацията на въздуха само в купето или да влиза въздух и отвън е останала затворена. Тогава започва много да се запотява, би трябвало, ако е това, да има грешка за моторчето ѝ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@OvivO Смених го филтъра, и преди това се усещаше тежък въздуха вътре при големи жеги по специфичен начин който с другите ми коли не се е получавало. И аз мислих за тази клапа, къде се намира и има ли шанс аз сам да си го отремонтирам? Точното определение което имам и аз е все едно съм затворил клапата за рециркулация на въздуха. 

 

@moto_fan Не те разбрах колега? Качвам се в колата  и щом тръгна започва да става много задушно и тежко (като висока влажност) в купето. Климатика го пускам не защото има нужда, а за да издуха предният прозорец който се запотява при влага.

Редактирано от audiVAG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да имаш нещо мокро я купето стелки, едно друго. Сложи си някакви влагоуловителии виж събират ли вода. И виж по купето на няколко места където има за оттичане на вода да не са се задръстили и да задържат влага. В тия дъждове не е изключено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем с турбото на А6 2018.Въпроса ми е къде мога да го рециклират качествено,и да има гаранция.За предпочитане някъде в София

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Niko11 преди години за една А3-ка бях рециклирал при едни пичове от Драгичево и още до ден днешен се кара и няма проблеми.  "Фейс Турбо сервиз" се казваха. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой сменял ли е мигач мигача в страничното огледало? Онзи ден след автомивка почна да дава грешки и да мига някак странно и по-бледо. Гледам, че се продава само мигач, та предполагам се сменя. Някой да даде съвет как се сменя и евентуално каква марка да взема или само оригинален? Също имат ли модул някъде който може да е заминал или е просто мигач?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@visar https://mega.nz/folder/yqQTGYyK#ffSMInB4kWqvtlmiLCLBQA виж какво ще ти свърши работа, реално са 2 manual-a, на колата и на мултимедията - тук ги има и двете, различни години

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, МИТАКА1654 написа:

@lodestr Сменя се само мигача,моите ги смених с "бягащи"

И аз така.

 

@lodestr Оригиналните мога ти ги сурна ако искаш....

Разглабя се огледалото, има клипчета. Не се тревожи ако строшиш някоя щипка. Няма отделен модул, всичко се контролира от централния ел. модул. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
На 27.05.2022 г. at 10:24, visar написа:

Здравейте,

може ли някой да ме насочи къде мога да намеря ръководство за експлоатация за Allroad 2013 г.

Здравей,

погледни тук.

https://ownersmanuals2.com/make/audi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,днес ми се появи следното съобщение на таблото!! \Спирачен предпазител АСС и Ауди :не е наличен/Някой да сподели за какво става въпрос ! Благодаря предварително CC595A7E-37D8-41CD-9A5F-75242FB98B79.png.51d561142dc4868bd030ca02608776a0.png

Редактирано от Viktor Hranov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте ;) някой поръчвал ли е от този магазин ? Искам да поръчам резервна гума, мисля това е което ми трябва. Не ми е ясно само ще трябва ли да се занимавам с митници ...в сайта пишат "For EU Customers
We are shipping orders to the whole EU using DPD, Economy Post, LLLparts.co.uk has multiple warehouses in Europe to ensure that your package will be delivered within stated delivery times at our online store." и ми звучи като да я пращат от ЕУ склад,, ама знае ли човек ....

Редактирано от Aaccaa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако изпращат от склад който е на територията на EC няма митница, обаче ако дойде от УК ще има. Гледам че имат и германски VAT номер - най-вероятно са се погрижили, иначе до сега да са фалирали 3 пъти.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се друго, което пропуснах да питам - някой успял ли е да си промени предния парктроник да се включва, когато скороста падне под 20км/ч (примерно при wv touareg е така и е доста по-удобно от това да включваш парктроника ръчно)

Редактирано от Aaccaa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Имам следния въпрос. Къде се намира казанчето за хидравличната течност и как мога да разбера дали течността е в норма, защото при леко въртене на волана започна да издава един много финен шум. Колата е allroad bitdi 2013. Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...