Jump to content

Всякакви въпроси свързани с Audi А6 4G (C7) - Част 2


Dan4ote

Recommended Posts

Здравейте,някой сблъсквал ли се е със смяна на радиатор парно. Къде се намира и трудно ли се сменя. Колата е Audi a6 2013г 3,0TDI 245ps.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 281
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте,

от кои летни гуми сте най-доволни. В момента съм с  PIRELLI P ZERO 19-ки и шумът от тези гуми ми идва в повече особено в градски условия между 40-50 км/ч страшно дразнещо.

Някой да кара това VREDESTEIN ULTRAC VORTI + или това HANKOOK VENTUS S1EVO3 K127.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че Конти или Мишелин си заслужават парите. Виж, ако искаш Bridgestone Potenza Sport. Има хиляди размери :) Аз търкалявам такива над 5000км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в двете имена MICHELIN PILOT SPORT и CONTINENTAL SportContact думичката "Sport"  ме притеснява, тъй като в 99% от времето не бих казал че карам спортно и ако се налага развивам високи скорости и да ги загрявам по 30 мин за да мога да им усетя качествата - не, благодаря. Трябва ми нещо което да е добро и при нормално каране.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Drone написа:

Не мисля, че Конти или Мишелин си заслужават парите. Виж, ако искаш Bridgestone Potenza Sport. Има хиляди размери :) Аз търкалявам такива над 5000км

Когато покараш такива и от двата модела по едни 20к, би било актуално това което казваш. Bridgestone е гадна , твърдо и шумна гума. 

преди 51 минути, visar написа:

И в двете имена MICHELIN PILOT SPORT и CONTINENTAL SportContact думичката "Sport"  ме притеснява, тъй като в 99% от времето не бих казал че карам спортно и ако се налага развивам високи скорости и да ги загрявам по 30 мин за да мога да им усетя качествата - не, благодаря. Трябва ми нещо което да е добро и при нормално каране.

 

 

 

Думата спорт в повечето случаи означава "меки" , а меките гуми държат много и са Тихи....избора е твой. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишелин Пилот Спорт 4/5 не е спортна гума въпреки името си, 4S е по-спортния вариант - аз карам 4S и далече не са му нужни 30 минути за да загрее.

 

На Континентал ежедневната гума им е PremiumContact, тя е еквивалента на Мишелин Пилор Спорт... с такива ми дойде колата нова, комфортни са, но са мен са ми меки в завой и за това минах на  MPS 4S.

 

 

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.От вчера съм собственик на А6 3.0 дизел 2013г. S-line.В момента е с 19ки нископрофилни.Искам да си взема 18ки зимни,бихте ли ми препоръчали какъв размер гуми (18ки) да търся за зимни! Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, Martorito said:

Здравейте колеги.От вчера съм собственик на А6 3.0 дизел 2013г. S-line.В момента е с 19ки нископрофилни.Искам да си взема 18ки зимни,бихте ли ми препоръчали какъв размер гуми (18ки) да търся за зимни! Благодаря

На колонката на шофьорската врата има напиосани размери - погледни ги , ама най вероятно е това

Tire Rim  
245/45R18 99V 8Jx18 ET39 2.4
255/40R19 99V 8.5Jx19 ET45 2.4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

21 hours ago, BECKO said:

Мишелин Пилот Спорт 4/5 не е спортна гума въпреки името си, 4S е по-спортния вариант - аз карам 4S и далече не са му нужни 30 минути за да загрее.

На Континентал ежедневната гума им е PremiumContact, тя е еквивалента на Мишелин Пилор Спорт... с такива ми дойде колата нова, комфортни са, но са мен са ми меки в завой и за това минах на  MPS 4S.

И аз взех моята с Континенталки - карах ги почти до края и ги продадох , и си взех Мишелин пилот спорт 4S немога да кажа че имат голяма разлика помежду си , но и с 2-та модела съм имал "драми" :) прекалено високата скорост в комбинация със екстремно спиране в завой :D и усещам че съм на границата да прескоча физичните закони :) Но като цяло съм доволен и от 2-те марки . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Някой имал ли е проблем с EVAP системата, от време на време ми гърми с грешка P0456?  Има една клапа за бензиновите пари, която май изпуска. Питам преди да тръгна да я сменям :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май е по-скоро свързано с PCV клапата. Може би за това ми миришеше маслото силно на бензин. 

 

Като сменя клапата ще видя дали излиза още тази грешка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Drone 

Аз имах такива проблеми с тая система.

Не бързай да купуваш и да сменяш. Дай да видим грешката каква е точно.

"мозъка" на тая EVAP  система е пок купето пред задно ляво колело.

Свали, отвори внимателно и разгледай. При мен, явно от големи локви, беше влязла вода и окислила някакви пътеки на платката или буксата. Не помня вече.

Почистих, лакирах със лака за нокти на жена ми и оттогава не се е обаждало. Светваше чека. Преди 2 години е било.

8K0 906 253 E е номера на тая ху*ня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента чека ми свети от 2 неща PCV и SAI :) Като ги оправя другия месец ще споделя дали светва от EVAP-a.

 

 

 

Ето така изглеждат каналите, предполагам, че и при мен е нещо такова... 

Редактирано от Drone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Потърсих подобна тема ,но не успях да открия за това ще попитам.Възмобщжно ли е контролерите на климатроника да се заменят и да се ,които са на снимката.И има ли окабеляване към задните седалки за да се сложи такъв ,ако по принцип липсва.Дтава въпрос за Ауди A6 Allroad 2015 c7. Поздрави и много благодаря!

 

20221022_181739.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...