Jump to content

Ауди А3 2009 2.0 ТДИ пали и гасне


ROONEY

Recommended Posts

Здравейте , от известно време имам следния проблем . Пали и веднага гасне ! Прави го , когато си поиска ..може една седмица да няма проблем и после да го направи .Някой знае ли какъв е проблема ?

Редактирано от VBI
Заглавие!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам обслютно същия проблем как то е описал колегата A3 2009 2.0 TDI 140 ps. DSG. До колкото четох по форумите е имобилайзер но точно решение не открих и аз. С два ключа съм прави го и при двата. Имам само една грашка на адрес 25 която мисля че е заради върнати километри...


Address 25: Immobilizer        Labels: 1K0-920-xxx-25.clb
   Part No SW: 8P0 920 931 S    HW: 8P0 920 931 S
   Component: KOMBIINSTR. VDO H20 0860 
   Revision: D0H20008    Serial number: AUX7Z0I3FNU0PP
   Shop #: WSC 00000 000 00000
   VCID: 4385FA0B0295D19E4E-8016
 
1 Fault Found:
16346 - Control Module - ROM Error
            014 - Defective


SM-G980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ipb Светва всичко , пали и на секундата гасне ...може 10 дена да не го прави и на 11-тия не иска да запали от 10 опита . Не съм сменял нищо .

@electrooo Ходил ли си на специалист за имобилайзера ? Защото при мен като го закачим не ми изписва никаква грешка 

Редактирано от ROONEY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е от него би трябвало да излезе SAFE на мястото на дневния пробег. Според мен проблема е другаде, и аз наскоро се заблудих по този начин при едно а3 което много точно симулираше гаснене заради имобилайзер, но при липса на записани грешки и светещи лампи е ясно че причината е друга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SAFE изписва само при определени условия, например ако се опиташ да запалиш колата с чуждо необучено табло. Ако обаче просто се опиташ да запалиш с ключ без ампула или изключиш четеца, няма да изпише SAFE при активиране на имобилайзъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не съм, при мене го прави много рядко на 30-40 паления веднъж. Забелязах и друго когато го направи ако не изкарам и вкарам ключа на ново пали и гасне 3-4 пъти и чак тогава запалва но ако изкарам ключа пали се едно нищо му няма, което ме ме кара да се съмнявам от патронника или някоя букса на имобилайзера.

SM-G980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Проблема и при мен изчезна вече два месеца не се е повтарял след смяна на батерия на ключа.
Значи понежего го правеше рядко и нямах време да проверя четеца и буксата му си я карах така. Но една сутрин не пожела да отключи с дистанционното (заключваше но не отключваше). Отключих я с ключа давам на контакт всичко нормално но като завъртя да запаля нищо не се случва закачам я на ВАГ КОМ да видя ко се случва но не разпозна колата. Разкачам и закачам акумулатора никаква промяна и кото смених батерията на ключа всичко си дойде на място...

SM-G980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батерииката в ключа няма общо с имобилайзера, със сигурност е пипано нещо в таблото най-вероятно с кофти кабел за да се появи тази грешка. Няма да успееш да я изтриеш по никакъв начин. Изчиства се само с пренаписване на целия софтуер на таблото. Аз имам голяма колекция от файлове точно за тези табла и мога да го направя. Иначе според мен проблема е в леко омазания софтуер и ако си караш така и в бъдеще може да има моменти в които имобилайзера да не сработи. Ако е така сам ще се убедиш, стига да не се случва често, караи и не го мисли.

Редактирано от evg_eni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.
Така и правя за сега проблема сякаш изчезна. Не съм механник чисто любителски с ваша и информацията в инт постранството се старая по дребните неща сам да си ги отстраня. Такава беше и целта на последния пост... че кожодери мноо трябва да си помагаме кой с квото може...

SM-G980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...