Jump to content

Audi A6 4g проблем със скоростна кутия


hardrock

Recommended Posts

Здравейте

След като запалих колага видях тази грешка на таблото от скоростната кутия.

Както се вижда, пишеше, че може да продължа да карам, но кутията не сменяше скорости. Потегля нормално на първа като до 3.5-4К оборота не сменя предавка, а след това директно отива на 3-та като прескача втора. 

По-висока предавка от трета не вдига.

Къде в София може да се направи диагностика, за да видя това подлежи ли на ремонт ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре се сдобий с VAG-COM или ODBeleven за да можеш да си правиш сам диагностика по всяко време. Иначе ако трябва да ходиш на сервиз на всяка грешка която ще ти излезе не му се вижда края.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, CVT said:

Най-добре се сдобий с VAG-COM или ODBeleven за да можеш да си правиш сам диагностика по всяко време. Иначе ако трябва да ходиш на сервиз на всяка грешка която ще ти излезе не му се вижда края.

Колега, бих искал да си закупя, може ли малко повече информация или линкове от къде може да се закупи? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моя VAG-COM кабел го взех от Sklad66.

Все още работи безпогрешно.

За OBDeleven, там се цака допълнително за кодировките , ако решиш да не ги правиш по "стандартния" начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Nomakbg написа:

Колега, бих искал да си закупя, може ли малко повече информация или линкове от къде може да се закупи? 

 

За VAG-COM най-добрата цена е в Алито (около 50 лева за най-новата версия): цък!

В OLX вървят между 75 и 80 лева. В склад 66 са значително по-скъпи. Иначе всички са китайски клонове, разликата е само в цената.

 

OBDeleven e оригинален и до сега не е клониран, така че можеш да го купиш единствено от производителя. Версията която само прави диагностика, но не може да кодира излиза около 90 лева с доставката: цък!

 

Ако искаш и да кодираш трябва да си купиш Pro лиценза, който струва още 50 лева: цък!

 

Предимството на ODBeleven е че работи през телефона и не ти трябва да мъкнеш лаптоп. Можеш да го оставиш постоянно включено в буксата и да си четеш и триеш грешките даже и в движение.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, след като първата стъпка е да се направи диагностика с VAG-COM. Ако беше пуснал такава заедно с въпроса, колегите щяха да ти кажат точно какъв е проблема, колко ще струва да се отстрани и къде да идеш.

 

Иначе от това което си написал даже и не е ясно за какъв автоматик става дума. Ако въпроса ти е просто къде могат да ти направят диагностика в VAG-COM, отговора е: навсякъде където оправят Аудита, Фолксвагени, Шкоди и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, CVT said:

Естествено, след като първата стъпка е да се направи диагностика с VAG-COM. Ако беше пуснал такава заедно с въпроса, колегите щяха да ти кажат точно какъв е проблема, колко ще струва да се отстрани и къде да идеш.

 

Иначе от това което си написал даже и не е ясно за какъв автоматик става дума. Ако въпроса ти е просто къде могат да ти направят диагностика в VAG-COM, отговора е: навсякъде където оправят Аудита, Фолксвагени, Шкоди и т.н.

 

Кутията е С Троник.
като направя диагностика ще я пусна в темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Мога да дам препоръка за всякакви автомати за София - Дайманд Трансмишън -  ул. „Резбарска“ 48, 1517 Стефан Караджа, София

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте, излезе ми същата грешка, като в първия пост по темата. Няма никаква промяна в поведението на кутията. За първи път грешката излезе преди 2-3000км, но след малко каране(20км) , гасене и палене изчезна. Сега е постоянна. Имам час в Порше-Варна за диагностика за след седмица, но се чудя какво може да излезе и къде във Варна да правя ремонт ако е нужно. Автомобила е 2021, 260000км маслото е сменяно на всеки 60к, последно на 238к

Благодаря предварително! 

IMG_20211005_121525_797.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята точно на 260к км е сменена скоростната кутия с нова.Иначе във Варна съм правил на предната си кола кутия във МиД Авто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, audi64x4 написа:

Здравейте, излезе ми същата грешка, като в първия пост по темата. Няма никаква промяна в поведението на кутията. За първи път грешката излезе преди 2-3000км, но след малко каране(20км) , гасене и палене изчезна. Сега е постоянна. Имам час в Порше-Варна за диагностика за след седмица, но се чудя какво може да излезе и къде във Варна да правя ремонт ако е нужно. Автомобила е 2021, 260000км маслото е сменяно на всеки 60к, последно на 238к

Благодаря предварително! 

 

2021г. и е навъртяно 260 000 км?! Как става това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aa 2012 е друго, понеже пише 2021 и е чудя как става схемата :D

 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

ПриIMG_20211005_121525_797.thumb.jpg.26ad85b6a9c147517f64d7c636e7e321.jpgлагам снимките от диагностиката. Вече имам 3 различни версии от какъв ремонт се нуждае кутията, което автоматично води до задънена улица...

IMG_20211007_130326_421.jpg

IMG_20211007_130322_430.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

N509 клапана ти е заминал или по някаква причина не се захранва. Той не е в кутията, така че ремонта не би трябвало да е от скъпите. Направи го навреме, защото може да ти направи много по-голяма беля: цък!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, от всичко , което прочетох и аз стигнах до същия извод, но ме притеснява и PCM към който е включен селеноидния клапан. Ще пиша крайния резултат.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Някакво развитие колега? 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Nomakbg  Оказа се,че са селеноидите за охлаждане на маслото , един външен и вътре са два или три, има готов ремонтен комплект. Всичко цена малко под 2к. Но има значително подобрение, от както я имам колата се усещаше придърпване между 2и3 сега това е изчезнало......

Редактирано от audi64x4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...