Jump to content

Дърпане на ремарке с а8


Kiro.spasov

Recommended Posts

Здравейте колеги. 

Имам питане ще имам ли проблем да тегля ремарке с а8 4.2тди,ще товари ли много кутията и евентоално някакви други нежелани последствия. Ремаркето е без спирачка, едноосово и ремаркето с товара ще са около 350кг. 

Редактирано от VBI
Грешка в заглавието
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно ми е че трабва да внимавам да не се ускорява и спира рязко, но от доста места ми казват не е въобще хубаво да теглиш каквото и да е.  А самото  ремарке е малко около 140-150кг на него ще се вози атв което е 170кг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ако теглиш платформа с кола на нея няма да му стане хубаво на автомата.

Нагласяш тежестта на АТВ-то да е към колата спъваш го с колани и караш съобразявайки се, че дърпаш ремарке.

Ако ремаркето е само на ресьори карай с една идея повече внимание, ако е на амортисьори (нз дали има такива) или най-добрата комбинация е ресьори и амортисьори седи като залепено за колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 hours ago, Kiro.spasov said:

Ясно ми е че трабва да внимавам да не се ускорява и спира рязко, но от доста места ми казват не е въобще хубаво да теглиш каквото и да е.  А самото  ремарке е малко около 140-150кг на него ще се вози атв което е 170кг.

Тия килограми, които описваш са все едно имаш пълна кола с хора и багаж. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да на теория дори и пълна кола с багаж и хора може да надвиши теглото на ремаркето НО то е отзад и дърпа колата при ускорение и я бута при намаляне. Доколкото за нагласянето на атв-товърху ремаркето няма как защото е точно преднкя и задния канат опират в гумите 180см атв 180 см ремарке. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Kiro.spasov написа:

Да на теория дори и пълна кола с багаж и хора може да надвиши теглото на ремаркето НО то е отзад и дърпа колата при ускорение и я бута при намаляне...

 

До тук 100% същото като пълна кола с хора и багаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ако ще катериш стръмен баир карай на S, за да заключва по-рано хидрото. Тия А8-ци дърпат каравани и лодки, не се притеснявай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...