Jump to content

4.2 TDI 326к.с. колко точно е бърза ?


peshomastikata

Recommended Posts

Здравейте колеги , абе от няколко дена се чудя какви времена дава А8-цата на 400 метра и от 0 до 100 с този двигател :D Струва ми се доста бързичка , но нямам подходящата техника да я замера.
Търсих в нета инфо и намерих това : 

400 метра: 15.5сек.
0 - 100: 5.8 сек. 


но имам чувството , че е по-бърза ... някой от първа ръка да сподели малко опит :D ? 

*Разбира се зависи от състоянието на двигателя,кутията,нови гуми и т.н. , говоря за топ времена през годините ... :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе 2 тона ама мн коли слага в малкия си джоб 😁 особено до 180км/ч. , което ще бъде предполагам терминалната и скорост на 400метра . 

 

Не съм от София колега иначе щеше да свърши идеална работа...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, peshomastikata написа:

 

 

Забрави 2 тона и 326 коня е мнооого далеко от това което си мислиш. 

 

Да относително бърза ти е колата, но и същевременно доста бавна спрямо това което усещаш с гъзометъра 😉

 

Виж ако идеш на около 450 коня тогава на 1/4 миля (~400м) може би ще имаш нещо близко до 180км/ч.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"!!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, peshomastikata said:

Абе 2 тона ама мн коли слага в малкия си джоб 😁 особено до 180км/ч. , което ще бъде предполагам терминалната и скорост на 400метра . 

 

Не съм от София колега иначе щеше да свърши идеална работа...

 

Какви са многото коли, дай примери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами примерно 535d f10 8G 2011  313к.с. и A7 2011 3.0 8G 313к.с. до 180-200км/ч им правя почти 1 кола разстояние :D
Наистина доста се изтрелва от място и започнахме да се чудим дали не е чипосана или така си върви по принцип ... :D 
Затова исках някакви времена ориентировъчни за сравнение : ))

 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се мери по друга кола, защото не знаеш тя колко е по-зле под фабричното ускорение. Освен това само 1 кола разстояние до 180 км/ч не е нищо, защото 180 км/ч = 50 метра/секунда, така че 5 метра преднина при 180 км/ч представляват само 0,1 секунда разлика в ускорението от 0 до 180 км/ч.

 

Най-добре си свали приложение за телефона и измери ускорението от 0 до 100 км/ч. Можеш даже просто да запишеш клипче на километража от телефона при ускорение от 0 до 100 км/ч и да видиш времето по него.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...