Jump to content

Джанти без датчици за налягане TPMS


gvaley

Recommended Posts

Здравейте! В търсачката не можах да намеря отговор, затова пускам нова тема.

Някой знае ли как се държи A6 C7 със заводска система за следене  налягането на гумите, ако и се сложат джанти без датчици?

Искам да си взема втори комплект джанти, но доколкото разбрах, отделен комплект датчици за тях струва поне колкото самите джанти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята няма.Системата за следенето налягането на гумите не работи чрез датчици в гумите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@NIKO Не съм се интересувал в детайли,но мисля че чрез следене на разликата във височината на окачването от всяка страна.Със сигурност обаче не е чрез датчици,купих си нови джанти с нови вентили към тях без датчици,но системата ми си работи

Редактирано от МИТАКА1654
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има регламент на ЕС, че всички МПС трябва да имат такава система. Както преди години за дневните светлини.

Базово е през ABS-а. Ако е поръчана с TPMS датчици ще имаш на всяка гума налягането някъде из менютата.

 

И да - казва коя е спаднала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, МИТАКА1654 said:

@NIKO Не съм се интересувал в детайли,но мисля че чрез следене на разликата във височината на окачването от всяка страна.Със сигурност обаче не е чрез датчици,купих си нови джанти с нови вентили към тях без датчици,но системата ми си работи

Има бюджетна система и такава с датчици в гумите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията. Това обяснява защо не ми се изписват точни налагания. Вентилите ми са гумени, а при наличие на истински датчици са метални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...