Jump to content

Мнения за бензин 2.0 tfsi


Андонов Камен

Recommended Posts

Моля, за мнения на хора които карат А4, В9 на на бензин 2.0 tfsi. Гори ли масло? Какъв разход дава? Скъпо ли е обслужването?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На магистралата 8-9 бензин със 140, 10+ градско, около 6 ако караш с 90 км/ч. Масло за 10 000 км около 3/4 надолу от Макс до Мин. Ако обслужваш в Порше е скъпо, иначе не е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията :)

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Ами аз карах 2.0 TFSI 2018г. 252кс. Двигателя като цяло е добре, мойта бе 4х4 разхода в града 12 извън 9. Естествено зависи как я караш. Взех я на 13000км продадох я скоро на 45000. Но вътре се чуваше едно неритмично бучене окол 110 до 130 и това ме дразнеше много. при дизела 286 го няма. Той е доста по еластичен и за сега си джиткам него. При бензина когато минава в режим почистване катализатор се усещаше лека вибрация породена от подкачващата помпа, защото налягането става доста по голямо това също ме дразнеше. Но тези неща се усещат като свикнеш с автомобила. Ако досега не си карал ще ти хареса много. С всеки изминал ден става все по разочароващо. Не бих препоръчал. Има за съжаление по добри бензинки и то на БМВ въпреки че отвън се чува като фуражомелка, вътре усещането е доста  доста доста над Ауди. Не съм фен но това е истината. Разход на масло на 10000км 700мл. доливах. при последната смяна преди да я продам не съм доливал имам чуството че намаля разхода. Ако трябва да я сравня със старата ми Б8 3.0 ТДИ 239к.с. Б8 си остава брутална във всяко едно отношение на 230000км. грам разход на масло, бе ръчка вървеше много разход смешен. При Маднес мотор спорт я ремапнах и стана 300к.с и 850N. Но се поувлякох и зимата преди 3 години се разбих в дърво. А-ла бе за надин. Извадиха ме жив малко в болница и всичоко е ок. Леда ме подведе и се завъртях странично карах с 80км. Не мога да повярвам с с 80 какво стана, така че внимавайте.! Тогава решик че Б9 е следващото но уви много се разочаровах. Радвам се ако съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравей. Карам А4 2.0 TFSI 201кс MHEV 2021 година . Колата като динамика е доста прилична и напълно задоволява. Разход на масло нямам но мисля , че след 2019 г бензиновите двигатели са подобрени и проблема с маслото го няма вече. Като масло събира 5.2л 0W20 (само оригинално на VW сипвам ) задължително го сменям на 8000 километра. Разхода извън градско при нормално каране по магистралите (130-140 км/ч) е 6.3 литра на 100км. / Градско е съвсем различна работа 🙂 в по голям трафик и по тежък крак 10-11литра на сто. Ако няма трафик с нормално каране 8 на сто.

IMG_20230802_061621.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам колата ти е англичанка ? Защо само оригинално масло ? Vag Маслото е Кастрол, та надали е най-най. Не робувам на марки, но защо не пробваш нещо друго ? Ако е в гаранция ясно защо слагаш VAG. 

Редактирано от Drone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, Tipp said:

Разхода извън градско при нормално каране по магистралите (130-140 км/ч) е 6.3 литра на 100км. / Градско е съвсем различна работа 🙂 

Няма как на 130-140 да имаш разход 6.3/100 , не се заяждам или искам да споря с теб , но това е разход за 90-100 не повече :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2017 B9 A4 Allroad 2.0 TFSI ако е правилно комплектована със спортни седалки, черен таван, лед подстветки, Bang and Olufsen 3D музика с акустични предни стъкла колата е уникална за каране - съчетние между динамика и лукс, каквото не съм срещал досега. Все едно караш Golf GTI за пораснали :-) Преди това имах B8.5 S4 2015 и ми се стори доста дървено, бързо и толкова.... После го смених с 2016 Volvo V60 Polestar , което беше по-добре и по-бързо, но пак тежко и ниско. После исках да си взимам Golf GTI или Golf R но ми бяха малко малки. Като карах B9 A4 първия път докато S4 беше на обслужване,  не ми хареса особено Б9. Но сега този Allroad е най доброто в моя случай от дотук споменатите коли. Много пъргава и жива кола със супер трансмисия за автоматик(фен съм на ръчката), същевременно практична (високо проходимо комби е повече от SUV). По Щатските форуми мненията са, че B9 A4/Allroad със stage 1 е по-бърза от сток B8/8.5 S4 (имал съм и 2те и го вярвам) докато B8 A4 каквото и да се доработва пак не става като S4. При правилно окомплектоване със спортен салон поне за мен и като комфорт и лукс не се сещам за друга кола в класа да дава такова усещане като седнеш по за мен си попаднах на колата да ми дава спортно усещане, комфорт, икономия и практичност за ежедневен автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 9/3/2023 at 5:19 PM, Drone said:

Като гледам колата ти е англичанка ? Защо само оригинално масло ? Vag Маслото е Кастрол, та надали е най-най. Не робувам на марки, но защо не пробваш нещо друго ? Ако е в гаранция ясно защо слагаш VAG. 

Колата е гаранционна но не заради това сипвам само оригинално масло , а според мен това масло има точните характеристики и е разработено за техните двигатели. От доста години  Кастрол не правят оригиналното масло , а Шел .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече направих няколко смени на моята и мога смело да заявя, че с оригинално VW масло спря да ми харчи масло напълно и щеката не спада от Макс за 1 година (около 14 000 км последния път). Може и от километрите да е - да се напаснало всичко каквото е имало да се напасва по двигателя. Първата смяна я направих с неоригинално масло, въпреки че отговаряше на спецификациите за вискозитет и VW спецификациите уж и тогава ми изхарчи около половин щека за 8-9 000 км. От тогава скъпо или не - в Порше и не съм имал проблем никакъв. Само въздушните филтри си сменям сам, защото е елементарно, а и цените в Порше особено на този за купето са силно завишени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 9/3/2023 at 6:21 PM, vle4ugoto said:

Няма как на 130-140 да имаш разход 6.3/100 , не се заяждам или искам да споря с теб , но това е разход за 90-100 не повече :)

 

И аз не искам да се заяждам но на снимката се вижда колко часа съм карал , колко мили съм изминал какъв е разхода и най важното каква е била средната скорост. Няма как да съм карал с 90-100 и да имам средна скорост 100. По магистралите знаеш как винаги има по бързи от теб , по бавни някой изпреварва друг и караш я с 130-140 я намалявш на 80-90 после пак ускоряваш , я чакаш 2 Мин ТИР да изпревари друг ТИР. Тъй , че разхода си е реален 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички знаем че когато се кара по магистрала с много коли или много дълго време, няма как средната скорост да е равна на скоростта с която искаш да караш. Само че това не променя факта че не можеш да твърдиш че колата гори еди-колко си при 130-140 км/ч, когато средната ти скорост е 100 км/ч.

 

Ако искаш да я засечеш точно колко харчи при 140 км/ч например по таблото, не са ти нужни почти 4 часа, а само няколко минути и равна магистрала без много коли. Слагаш я на автопилот на 140 км/ч, и като достигне тази скорост ресетваш данните. Караш така около 5 минути и тогава правиш снимка на разхода. Ще видиш че средната ти скорост ще е точно 140 км/ч. Ако нямаш значителен попътен или насрещен вятър, вече можеш да твърдиш че харчи горе-долу колкото си показва за тази скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен (CYMC двигател)нещата с разхода седят така с няколко примера с големи преходи по над 1000 км в посока на един път. С уговорката, че големи интервали съм карал със 110-120 км/ч заради ограниченията. За мен при 140 км/ч средна скорост разходът ще е около 8/100 и нагоре.
PXL_20230511_163756206.thumb.jpg.bd26226b0011ae43b616928fb096e645.jpg

PXL_20230511_133144335.thumb.jpg.51e1ffe1323d24603bc419efc8b19728.jpg

 

PXL_20230507_103645515.thumb.jpg.69924f2a4dfdd20854e8b932edc73690.jpg

 

PXL_20230501_122811305.thumb.jpg.be1e23bc039b07e3404ff983b855a365.jpg

Редактирано от Airfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХАХАХАХ добре че докато карате не ви се пълнят резервоарите :) на скоро / в жегите в началото на Август / 2 пъти ходих при приятел в Силистра и Сребърна ,60-90-100км/ч със спазване на ограниченията - 8.4 среден разход по комп , да моята кола е стара , позасилена е малко , ама съм под и около 2к оборота . Не гледам колко гори щот не ме бърка , ама като почнете да ми вадите разход за дизел 140кс се забавлявам . Аз си меря разхода пълен - пълен и в града не е нещо с което да се хваля ,  :) ама няма как да караш нещо старо и сравнително бързо за годините си и да те притеснява разхода :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Така да допълня темата относно разхода и големите разлики който се получават при споделянето тук. Само да кажа , че това е мое наблюдение и мнение. Според мен тези големи разлики идват от бензина който се сипва е България и бензина който е в Австрия, Германия и в моя случай Англия. В България бензина по бензиностанциите е Е10 и никакъв друг дори и премиум бензина. Второ качеството му е ужасно и колата просто няма тази мощност както с горивата от посочените по горе държави. Тази липса на мощност най-много се усеща при високите скорости ( от 160 км на горе.) Така колата ми е 2.0 TFSI от 2021 края с новия двигател който е 201кс . С българските горива без значение марка бензиностанция колата се чувства мудна и не толкова динамична ,а за достигане на скорост от 240км/ч (на която максимална скорост е и ограничена ) ами аз не успях да я достигна с българското то гориво (Shell V-power и на OMW MaxxMotion ). Да не говорим , че от София до Бургас по магистралата средния ми разход беше 8.7л /100км със 130 скорост което е пълна лудост. Така на връщане към Англия сипах в Унгария OMW MaxxMotion но вече не Е10 , а Е5 и нещата се нормализираха както и разход от 7.2л / 100 но със зареждане на австрийското гориво нещата си дойдоха на мястото 6.4л/100 , а и 240км/ч беше вече достижима скорост. Докато с българското гориво в Сърбия успах да достигна едва 228км/ч и то имах чувството, че мина цяла вечност. Та това е моят опит и наблюдения.

Редактирано от Tipp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...