Jump to content

Катализатор на А3


Shahinyan

Recommended Posts


Колеги да попитам за съвет с един казус който имам...На моята А3ка 8л 97 125кс й откраднаха катализатора и от сервиза сложиха резонантно гърне . Сега колата донор която бях купил се оказа че има катализаторче. Сега чуденката ми е дали да го сложа на моята кола или да не се занимавам и да го продам ? Предложиха 200лв от тези пунктове за рециклиране за него. Чудя се да не стане като го сложа на моята и да ми го свалят пак... Реално не толкова колкото че ще вземат катализатора ми че пак ще трябва да се заварява резонатор , който ще махна за да слижа катализатпра default_biggrin.png
Дали има значение при преминаване на техническия преглед? Ще ми сложат ли по-нисък еконстандарт ако съм без катализатор и съответно да не ме пускат да влизам в центъра default_smile.png))288f4b731fd30a59f2108fcd38f3149b.jpg076bdd5a41cf865919da15873a52ff0e.jpg
 
Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към момента тези еко стандарти и еко стикери не играят каквато и да било роля за каквото и да е. Нито на данъка се отразяват, нито има ограничения къде може да си караш колата. Не е ясно кога и дали ще се въведе нещо такова. На моята кола липсват и двата катализатора и не ми казаха нищо като минавах преглед май месец. Отделно от това карам на газ, така че и за замърсяване на въздуха не се притеснявам.

На твое място, не бих го монтирал сега или ако все пак се монтира, трябва да се укрепи против кражба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към момента при преминаването на ГТП, измерването на вредните емисии е само колкото да кажат, че са го направили и не играе никаква роля за еко категорията. Единственото, което гледат е годината и А3 97/98 с AGN (EU2) без катализатор си я слагат в еко категория 2. За бъдеще дали ще се промени това :nixweiss:

Редактирано от GTX3071R
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мхм , стигнах сякаш до заключението чр няма смисъл да го слагам този катализатор , сега си е оправена системата няма смисълнда го режат преправят и после като го откраднат пак наново всичкото :Д

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...